ميزان/ بر اساس آمار گمرک در 9 ماهه نخست سال 95، بيش از 25 ميليون دلار درآمد، با صادرات خودرو نصيب کشور شد و در اين ميان تعدادي خودرو به آلمان صادر شده است.
براساس آمار گمرک در 9 ماهه نخست سال جاري، تعداد هزار و 802 خودرو به کشورهاي مختلف جهان صادر شده است.

با صادرات اين تعداد خودرو حدود 25 ميليون و 68 هزار و 109 دلار ارز نصيب کشور شده که ارزش ريالي آن بيش از 783 ميليارد ريال در آمار گمرک به ثبت رسيده است.
از جمله خودروهاي صادراتي به کشورهاي مختلف جهان مي‌توان به دنا، پرايد، سورن، رانا، انواع پژو، برليانس، دانگ فنگ، تندر، آريو، تيبا، چانگان و ساينا اشاره کرد.

در اين ميان به 22 کشور جهان از جمله آلمان، ايتاليا، بلژيک، فرانسه، لبنان، روماني، چين، مالزي و مجارستان از ايران خودرو صادر شده است.
براساس اين گزارش عراق بزرگترين خريدار خودرو از ايران بوده و در 9 ماهه نخست سال جاري تعداد هزار و 728 خودرو از ايران به اين کشور صادر شده است.

گفتني است بيشترين خودرو صادر شده به عراق پرايد بوده است که از تعداد ذکر شده هزار و 218 خودرو پرايد به اين کشور صادر شده است.
لازم به ذکر است که آلمان يکي ديگر از کشورهاي مقصد صادرات خودرو بوده که در 9 ماهه نخست سال جاري، تعداد 12 دستگاه خودرو از ايران خريداري کرده است.

در اين ميان تعداد يک دستگاه خودرو پرايد تيبا و خودرو سواري دنا در فروردين ماه سال جاري، تعداد 6 دستگاه خودرو سواري پژو 207 در ارديبهشت ماه، تعداد يک دستگاه خودرو سورن در خرداد ماه، تعداد 2 دستگاه خودرو سواري دنا در تيرماه و تعداد يک دستگاه خودرو پرايد تيبا در شهريورماه سال جاري به کشور آلمان صادر شده است.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد