عصر ايران/ در روزهاي گذشته آمريکاي شمالي يکي از بزرگترين وقايع خودرويي جهان را مديريت کرد. نمايشگاه بين المللي خودرويي ديترويت به عنوان اولين رويداد بزرگ خودرويي سال 2017 آغاز به کار کرد تا باز هم مفاهيم جذاب و نمونه‌هاي عجيبي به جهان معرفي شود.
در اين نمايشگاه مدل‌هاي مفهومي جديد بازهم موفق عمل کرده توانستند چشم‌ها را به خود خيره کنند.
به نقل از "سي نت"، همان‌طور که پيشتر مطرح شد در اين نمايشگاه شاهد رونمايي نسل‌هاي جديد وپرفروش‌ترين سدان ها در آمريکا مانند تويوتا کمري و جايگزين لکسوس LS بوديم.
از شورولت تراورس جديد گرفته تا ميني ون هوندا اوديسه نيز در اين رويداد ديده شدند.اما از جالب‌ترين کانسپت‌هاي مطالعاتي اين نمايشگاه نيز مي‌توان به خودروهايي مانند آئودي Q8 و ميکروباس فولکس‌واگن ID اشاره کرد
نيسان -وي‌-موشن ۲
برترين مفهومي‌هاي ديترويت 2017 (به روايت تصوير)
فرضيه‌ي سير تکاملي تنها محدود به علم نيست. طرح مفهومي جديد شرکت نيسان با نام وي‌-موشن ۲ ، همانند نسل جديد ماکسيما و مورانو، موجب بهبود قابل توجه طراحي وي-موشن اين برند شد. در کنار معرفي آخرين طراحي شرکت نيسان، طرح مفهومي وي-موشن ۲، نمايي از نسل بعدي سدان متوسط آلتيما خواهد بود.
اينفينيتي QX50
برترين مفهومي‌هاي ديترويت 2017 (به روايت تصوير)
در QX50 تلاش شده تا ظرافت زبان طراحي جديد اينفينيتي براي مدل‌هاي توليدي آينده نشان داده شود. ويژگي‌هاي طراحي اين کانسپت شامل خطوطي عضلاني و خطوطي سيال مي‌شود که با هدف ارائهٔ استايلي پويا طراحي شده است.
داخل خودرو نيز داراي طراحي راننده محور بوده و با آميزه‌اي از طراحي مترقي و سطح بالايي از مدرن بودن، بازتابي از طراحي بيروني را به نمايش مي‌گذارد. اينفينيتي قصد دارد با اين طراحي داخلي، طرح‌هاي معمولي و متعارف را به چالش بکشد.
آئودي Q8
برترين مفهومي‌هاي ديترويت 2017 (به روايت تصوير)
آئودي اين مدل مفهومي را «پروژه‌ي نزديک به توليد» مي‌نامد که جادار بودن يک خودروي SUV را با استايل و المان‌هاي طراحي يک خودروي کوپه در هم مي‌آميزد. در توصيف شاسي‌بلند ياد شده آمده که Q8 بين يک شاسي‌بلند سنتي و يک اسپورت کوپه قرار مي‌گيرد.
ون خودران و الکتريکي فولکس‌واگن
برترين مفهومي‌هاي ديترويت 2017 (به روايت تصوير)
اين خودرو به صورت الکتريکي ارائه مي‌شود و قدرتي برابر 369 اسب‌بخار دارد و مي‌تواند با يک بار شارژ مسافتي حدود 600 کيلومتر را بپيمايد. اين خودرو که "I.D باز" نام دارد، در نمايشگاه موتوري 2017 معرفي شد و يک خودروي عمومي براي روزهاي مدرن محسوب مي‌شود.
لکسوس UX
برترين مفهومي‌هاي ديترويت 2017 (به روايت تصوير)
گفته مي‌شود اين مدل الهام‌بخش محصولات آينده در گروه کراس‌اوورهاي لوکس و جمع‌وجور بوده و در حقيقت زاويه ديد اين خودروساز را به تصوير مي‌کشد. البته اگر قرار به تحقق چنين چيزي باشد، قطعاً بايد يکسري از موارد اغراق‌آميز در اين اتومبيل حذف شده و جاي خود را به جايگزين‌هاي کاربردي‌تر بدهند.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد