ايسنا/ آيت‌الله هاشمي رفسنجاني آخرين فيلمي که اعلام رسمي شد به تماشاي آن نشسته است، فيلم «رستاخيز» احمدرضا درويش بود.
اواسط مهر ماه امسال و در ششمين روز از ايام محرم، درست سه ماه قبل از درگذشت آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، «رستاخيز» در محل دفتر رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با حضور احمدرضا درويش کارگردان و علي قائم مقامي (مدير توليد) به نمايش درآمد.
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني پس از مشاهده فيلم «رستاخيز» گفته بود:اين فيلم مشکل خاصي براي اکران عمومي نداشته و اميدوارم با تدبير و راهنمايي‌هاي رئيس‌جمهور و درايت، قاطعيت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، هر چه زودتر، موانع اکران عمومي آن در داخل و خارج از کشور رفع شود.
در اين ديدار هاشمي رفسنجاني، جاودانگي و ماندگاري آثار فاخر فرهنگي، هنري را امتياز بزرگ اين آثار نسبت به ساير اقدامات تبليغي و فرهنگي در جامعه دانسته و خطاب به احمدرضا درويش، مطرح کرده بود: سوابق شما نشان مي‌دهد که خالق آثار خوبي در عرصه هنر و فيلم‌سازي هستيد.
وي با تأکيد بر اينکه هنرمندان متعهد با روح لطيف و ظرافت‌هاي هنرمندانه خود، در خدمت رشد، ترويج و تعالي فرهنگ، ادب و تاريخ کشور هستند، گفته بود: بايد هنرمندان دلسوز، همواره مورد حمايت و قدرداني قرار گيرند.
رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام اهتمام هنرمندان به موضوعات تاريخي، ديني، فرهنگي و ادبي را مستلزم انگيزه، هزينه، شکيبايي و صبر مضاعف دانسته بود.
قبل از نمايش فيلم، احمدرضا درويش و قائم مقامي با رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام ديداري کوتاه و صميمي داشتند.
کارگردان فيلم «رستاخيز» در اين ديدار، از نقش روشنگر، هنرشناسي و شخصيت ديني و فرهنگي آيت‌الله هاشمي رفسنجاني تجليل کرد.
وي با نقل خاطره‌اي از ديدار خود به اتفاق مرحوم زنده‌ياد سيف الله داد، کارگردان مطرح سينماي ايران با هاشمي رفسنجاني در دوران رياست جمهوري‌اش يادآور شده بود: در آن ملاقات، با خصوصيات و روحيات باز، والا و اديبانه جناب‌عالي در مواجهه با هنر و هنرمندان آشنا شديم.
احمدرضا درويش خطاب به آيت‌الله هاشمي رفسنجاني گفته بود: هنرمندان همواره از ارشادات و راهنمايي‌هاي شما در عرصه فرهنگ و هنر و مسائل ديني استفاده کرده‌اند و به همين دليل نيز بسيار مايل بوديم فيلم رستاخيز در حضور جناب‌عالي به نمايش درآيد.
وي همچنين گزارشي از فرايند چگونگي شروع به ساخت و تکميل فيلم سينمايي «رستاخيز» را که نمايشگر بخشي از حماسه پرشور حسيني در کربلا و مصائب خاندان اهل بيت(ع) براي شيعيان و آزادگان در داخل و حتي خارج از کشور است، ارائه داد و گفته بود: متأسفيم که پس از گذشت سال‌ها، به رغم اخذ استفتائات و تأييد بسياري از بزرگان و مراجع ديني، هنوز اکران عمومي فيلم مقدور نشده است.
در پايان اين ديدار؛ آيت‌الله هاشمي رفسنجاني يک جلد نهج‌البلاغه نفيس به احمدرضا درويش اهدا کرده بود.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد