فارس/ بازيگر نقش آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در سريال «معماي شاه» گفت: نمي‌توانم حرفي بزنم چرا که همين ديروز و قبل از اين اتفاق ايشان را ديده بودم و اصلا باورم نمي‌شود که ايشان ديگر در بين ما نيستند.
«حسين باقريان» بازيگر نقش جواني مرحوم آيت الله هاشمي رفسنجاني در سريال «معماي شاه» در حاليکه شرايط روحي مناسبي نداشت، گفت: نمي‌توانم حرفي بزنم چراکه همين ديروز و قبل از اين اتفاق ايشان را ديده بودم و اصلا باورم نمي‌شود که ايشان ديگر در بين ما نيستند.
وي ادامه داد: در اين شرايط ترجيح مي‌دهم سکوت کنم تا بعدها تصور ديگري درباره‌ام نکنند.
باقريان پيش از اين در گفت‌وگويي درباره ايفاي نقش آيت الله هاشمي رفسنجاني گفته بود: از ايفاي اين نقش نگران بودم، بعد از تست کامل گريم و اولين ديدارم با آيت الله رفسنجاني که بعد از پايان بازي‌ام در «معماي شاه» بود، از کارم مطمئن شدم.
وي درباره دوبله اين نقش نيز گفته است: اوايل که هنوز نمي‌دانستم قرار است صداي اين شخصيت دوبله شود، خودم تمرين صدا سازي را آغاز کرده بودم، اما بعدا آقاي ورزي گفت به خاطر اينکه صداي جواني ايشان با صداي الانشان تفاوت دارد، بايد صدايت را دوبله کنيم.
اين بازيگر درباره اولين ديدارش با آيت الله رفسنجاني نيز گفت: اولين جمله‌اي که ايشان با ديدن من در گريم «معماي شاه» گفتند اين بود که: مشخص نيست من کدام طرف نشسته‌ام! من در اين ديدار سعي کردم بيشتر صحبت‌هاي ايشان را بشنوم. در ادامه ايشان بخش‌هايي از سريال که مربوط به بازي من مي‌شد را ديدند و خاطراتي از آن دوران را برايم تعريف کردند.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد