ميزان/ با ارائه فهرست نهايي 33 فيلم حاضر در بخش سوداي سيمرغ سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر، خبرگزاري ميزان آماري از بازيگران زن حاضر در اين دوره از جشنواره را منتشر کرده است.
با ارائه فهرست نهايي 33 فيلم حاضر در بخش سوداي سيمرغ سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر، خبرگزاري ميزان آماري از بازيگران زن حاضر در اين دوره از جشنواره را منتشر کرده است.
اکثر اين بازيگران قبل از اعلام فهرست نهايي شانس هاي متفاوتي براي دريافت سيمرغ داشتند اما پس از اعلام نهايي، برخي از بازيگران زن با افزايش شانس روبرو شده و برخي از جشنواره حذف شدند.
پريناز ايزديار (سه فيلم)
ايزديار موفق ترين بازيگر زن سينماي ايران در سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر محسوب مي شود. وي پيش از اعلام نهايي اسامي آثار حاضر در سوداي سيمرغ در سه فيلم متقاضي حضور داشت و پس از آن هر سه فيلم به بخش نهايي راه يافتند.
ايزديار امسال کار سختي را پيش دارد تا بتواند سيمرغ سال گذشته را تکرار کند. سيمرغي که امسال به فيلم شانس دريافت آن را دارد.
امسال وي با فيلم هاي ويلايي ها ساخته منير قيدي؛ تابستان داغ به کارگرداني ابراهيم ايرج زاد و "يک روز بخصوص" همايون اسعديان به ايفاي نقش پرداخته است.
شقايق فراهاني (سه فيلم)
پيش از اعلام اسامي آثار شرکت کننده در بخش نهايي سوداي سيمرغ شقايق فراهاني با هفت فيلم پرکارترين بازيگر زن سينماي ايران در جشنواره مبدل شد. اما پس از اعلام آرا هيات داوران چهار فيلم از او از بخش اصلي حذف شده و او تنها با سه فيلم به جشنواره راه پيدا کرد.
فراهاني امسال با سه فيلم چراغ هاي ناتمام از مصطفي سلطاني، پشت ديوار سکوت ساخته مسعود جعفري جوزاني و انزوا به کارگرداني مرتضي علي عباس ميرزايي به رقابت با ساير بازيگران مي پردازد.
بازيگراني که با دو فيلم در جشنواره حاضر شدند
ثريا قاسمي (ويلايي ها - قاتل اهلي)
ليندا کياني (ماجراي نيمروز - انزوا)
مريم بوباني (مادري - زير سقف دودي)
پگاه آهنگراني (قاتل اهلي - سارا و آيدا)
نيکي کريمي (کمدي انساني - آذر)
ترلان پروانه (گشت 2 - فراري)
مريلا زارعي (زير سقف دودي - اسرافيل)
شيرين يزدان بخش (سارا و آيدا - يک روز بخصوص)
ليلا زارع (آذر - کمدي انساني)
هديه تهراني (بدون تاريخ بدون امضا)
گوهرخيرانديش، ليلا حاتمي، الهام کردا، بهنوش طبلطبايي، آزيتا حاجيان، مينا ساداتي، بهاره کيان افشار، شبنم مقدمي، فريبا متخصص، نگار جواهريان، طناز طباطبايي، لعيا زنگنه، ريما رامين فر و هانيه توسلي از جمله بازيگراني هستند که تنها در يک فيلم حضور دارند اما با اين وجود همواره شانس هاي جدي براي دريافت سيمرغ بلورين محسوب مي شوند.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد