آخرين خبر/ پاته گوجه فرنگي و دانه کاج
براي سرو مي‌توانيد از نان تست، ژامبون، پنير پارمزان و زيتون سياه استفاده کنيد.
چي لازم دارم:
گوجه فرنگي رسيده1.5 کيلوگرم
سيب زميني خرد شده350 گرم
دانه کاج100 گرم
سير2 حبه
روغن زيتون بکر80 ميلي ليتر
سرکه بالزاميک½1 قاشق غذاخوري
شکر½2 قاشق چايخوري
رب گوجه فرنگي1 قاشق غذاخوري
چه جوري درست ميشه:
1- فر را با دماي 160 درجه سانتي‌گراد گرم کنيد. هر کدام از گوجه فرنگي‌‌‌ها را به 4 قسمت خرد کنيد و در يک رديف روي سيني فر بچينيد. سرکه بالزاميک، 2 قاشق غذاخوري روغن، شکر و رب گوجه را با هم مخلوط کنيد و اين مخلوط را روي گوجه‌ها بريزيد. سپس به ميزان دلخواه‌تان نمک و فلفل را روي آن‌ها بپاشيد. گوجه‌ها را به مدت 1.5 تا 2 ساعت در فر بپزيد. سپس آن‌ها را همراه عصاره جمع شده در سيني فر به يک کاسه منتقل نماييد. 12 تکه از گوحه‌ها را براي سرو در کنار غذا، جدا کنيد.
2- دانه‌هاي کاج را در غذاساز خرد کنيد تا به شکل پودر درآيند. سپس گوجه‌ها، عصاره و سير (پوست گرفته و خرد شده) را به آن‌ها اضافه کنيد و تمام آن‌ها را به وسيله غذاساز مخلوط کنيد تا يکنواخت شوند.
3- در همين فاصله سيب‌‌‌زميني را در آب جوش و نمک بپزيد. سپس آن را آبکشي کرده و به شکل پوره درآوريد. پوره سيب‌زميني و باقيمانده روغن زيتون را با مخلوط گوجه‌فرنگي به خوبي ترکيب نماييد و به ميزان دلخواه به آن نمک و فلفل اضافه کنيد. اين مخلوط را به يک کاسه منتقل نماييد و روي آن روغن زيتون بريزيد.
4- پاته گوجه‌فرنگي و دانه کاج را با گوجه تست شده، پودر پنير پارمسان، زيتون سياه و ... سرو نماييد.
*******************
کاج مخروط چوبي خشک و قهوه اي رنگ است که پولک پولک است و دانه ها بين پولک‌هاي بازش قرار گرفته‌اند. به خاطر همين شکل قرار گرفتن دانه‌ها، در تقسيمات گياه‌شناسي، کاج جزو خانواده بازدانگان است که از قديمي‌ترين گياهان روي کره زمين هستند.هر۱۶۷ دانه حاوي ۱۹۰ کالري است.همانند گردو داراي کالري نسبتا بالايي است.پس در مصرف آن بايد اعتدال را رعايت کرد.
کاهش وزن:
پژوهش‌ها بيانگر آن است مصرف دانه کاج باعث کاهش اشتها مي‌شود. براساس مطالعات انجام شده دو ترکيب مهم موجود در اين دانه باعث احساس سيري و مانع از افزايش وزن مي‌شود. دانه کاج منبع سرشاري از «اسيد پينولئيک» است که با تحريک هورمون ها باعث کاهش اشتها مي‌شود.
غني از آهن:
آزمايشات گوناگون نشان داده است هر ۳۱گرم دانه کاج سه ميلي‌گرم آهن دارد. آهن يکي از ترکيبات مهم هموگلوبين خون است که براي انتقال اکسيژن به سلول‌هاي بدن و توليد انرژي لازم است.
تقويت کننده سيستم قلب و عروق:
گنجاندن روزانه ۱۷ گرم از روغن دانه کاج در برنامه غذايي، ميزان کلسترول خون را کاهش مي‌دهد. اولئيک اسيد فراوان موجود در اين دانه نيز چربي اشباع‌شده‌اي است که تجمع چربي‌هاي مضر را در کبد کاهش مي‌دهد و مانع از آسيب به قلب و عروق مي‌شود. همچنين سرشار از ويتامين اي، ويتامين کا، مس و آهن است که براي قلب مفيد است.در ضمن منيزيم به اتفاق پتاسيم موجود در اين دانه، باعث حفظ سلامت قلب و تنظيم فشار خون هم مي‌شود.
خاصيت ضد پيري:
بررسي‌ها حاکي از آن است خواص آنتي‌اکسيدان قابل توجه دانه کاج از بدن در برابر راديکال‌هاي آزاد دفاع مي‌کند و احتمال سرطاني‌شدن سلول‌ها را کاهش مي‌دهد.
سلامت چشم:
دانه کاج حاوي آنتي اکسيدان لوتئين است که براي اجتناب از بيماري هاي چشم ضروري است.همچنين حاوي ويتامين آ در فرم بتاکاروتن است که براي سلامت چشم لازم است.
انرژي زا:
دانه کاج که در ميوه مخروطي آن قرار گرفته منبع غني از پروتئين است و اسيدهاي آمينه موجود در آن، اين دانه را تبديل به يک منبع غذايي مفيد کرده است. همچنين منيزيم فراوان دانه کاج کمک زيادي به کاهش خستگي، تنش و گرفتگي عضلات مي‌کند.
* برگرفته از پارسه گرد و دکتر سلام

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد