تسنيم/ اگر فرزند شيرخوارتان به تغذيه کمکي نياز دارد مي توانيد از برخي موادغذايي مغذي اين پوره هاي سالم و مقوي را تهيه کنيد مصرف اين موادمغذي تاثير زيادي بر سلامت جسمي کودکان خواهد گذاشت و هم در زمينه خونسازي و هم در زمينه وزن گيري به سود کودکتان تمام خواهد شد.در کمتر از ده دقيقه مي توانيد اين ميان وعده ها را تهيه کنيد .
شيرخواراني که ميان وعده نميخورند به علت گرسنگي، وابستگي بيشتري به شير پيدا مي کنند در نتيجه مواد مغذي کمتري دريافت کرده و از نظر وزني و قدي رشد خوبي نخواهند داشت ميان وعده هاي آسان که از هشت ماهگي ميتوانيد اضافه کنيد مانند:
1. پوره سبزيجات چون گل کلم، هويج، کلم بروکلي (بخارپز) + سيب زميني (بخارپز) + کره + شير (مناسب وزن گيري، افزايش دهنده قد، خونساز)
2. سيب زميني درشت خورد شده و در آب نيم پز کنيد و در کره تفت دهيد + سس گوجه شامل گوجه له شده و سير در کره تفت داده شده (خونسار، وزن گيري)
3. توپک خرمايي يا کشمشي مويز بدون دانه خيس خورده (يا خرما) و در کره تفت داده شده + پودر آجيل مويز خوب با گوشتکوب له و با پودر آجيل مخلوط کنيد به شکل توپک درست کنيد. (خونساز، افزايش دهنده هوش)
4. انواع حلوا با آرد برنج يا آرد گندم
آرد تفت دهيد و کره يا روغن گياهي اضافه کنيد و در آخر شيره خرما،خرما،شيره انگور يا شهد اضافه کنيد و مخلوط کنيد تا قوام بيايد. (خونساز، وزن گيري)
5. انواع پوره ميوه يا ماست ميوه اي با چند عدد بيسکويت مادر
گلابي پخته شده، سيب پخته شده، انواع ميوه رنده شده و ماست از هشت ماهگي شروع شود.
6. انواع حريره ماننده حريره خرما
خرما بدون پوست در کره تفت دهيد آرد اضافه کنيد (پودرآجيل دلخواه) و خوب تفت دهيد تا کاملا نرم شود.
7. انواع اسموتي
ميوه هاي دلخواه کودک داخل مخلوط کن بريزيد و به کودک بدهيد مثل موز، سيب، خرمالو
- تمام ميان وعده هايي که گفته شد ميتوانيد در وعده صبحانه هم به کودک بدهيد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد