آریا/ اگر طرفدار صبحانه‌های خوشمزه هستید این غذا می‌تواند غذای محبوب جدیدتان باشد. پخت این غذا راحت است و می‌توانید به شکل‌های مختلفی آن را بپزید... همچنین، به راحتی در مایکروفر گرم می‌شود!
این غذا اصولاً ترکیبی از تخم‌مرغ و کاستارد شیر است که با چیزهای دیگر (معمولاً پنیر و سبزیجات) پر می‌شود. در دستور سنتی، این املت در داخل یک لایه خمیر قرار می‌گیرد اما در واقع پنیر روی آن برای سیر کردن شما کافی است و می‌توانید از خمیر استفاده نکنید.
برای پخت این غذای بسیار اقتصادی، از سبزیجات فصل و ارزان استفاده کنید. می‌توانید از فلفل دلمه، کدو، بروکلی، و هر سبزی دیگر استفاده کنید. در این دستور از مقداری قارچ استفاده می‌کنیم. همینطور در آن پنیر فتا، پارمزان و موتسارلا بکار رفته است. در آخر، یک بسته اسفناج منجمد ارزان قیمت.


زمان آماده‌سازی اولیه: 15 دقیقه
زمان پخت: 45 دقیقه
زمان کلّی: یک ساعت


مواد لازم:

• 225 گرم قارچ تازه
• نیم قاشق غذاخوری سیر خرد شده
• روغن سرخ کردنی
• 1 بسته (280 گرم) اسفناج
• 4 تخم‌مرغ بزرگ
• 1 پیمانه شیر
• 60 گرم پنیر فتا
• یک چهارم پیمانه پنیر پارمزان رنده شده
• نیم پیمانه پنیر موتسارلای رنده شده
• نمک و فلفل برای طعم دادن به غذا

دستور پخت:
1- فر را از قبل تا دمای 175 درجه سانتیگراد گرم کنید. اگر اسفناج شما منجمد است، آن را در مایکروفر یخ‌زدایی کنید. تمام اسفناج را در یک آبکش ریخته و صبر کنید در همان حین که شما بقیه مواد را آماده می‌کنید، آب اضافه آن خالی شود.
2- قارچ‌ها را شسته و آنها را نازک برش دهید. قارچ‌ها را در ماهیتابه نچسب دارای روغن ریخته، سیر خرد شده را اضافه کرده، و کمی نمک و فلفل روی آن بپاشید. شعله را کمی بیشتر کرده و قارچ را آن قدر تفت دهید که رطوبت آن خشک شود و آب اضافه‌ای در ماهیتابه نماند (5-7 دقیقا).
3- کمی روغن کف ماهیتابه بپاشید. بقیه آب اسفناج را گرفته و اسفناج را کف ماهیتابه پخش کنید. سپس مقداری قارچ پخته و پنیر فتای زده شده را به آن اضافه کنید.
4- در یک کاسه متوسط تخم‌مرغ را هم بزنید تا کاملاً یکدست شود. شیر، پنیر پارمزان، و کمی فلفل باقیمانده را به آن اضافه کنید. آن را کاملاً مخلوط کنید. (این مرحله را می‌توانید در حین پخت قارچ‌ها انجام دهید) این مخلوط را روی اسفناج، قارچ و پنیر فتا بریزید.
5- پنیر موتسارلای رنده شده را روی آن بریزید. مخلوط را روی سینی بریزید تا راحت‌تر داخل فر قرار گیرد. املت را داخل فر داغ گذاشته و بپزید تا به رنگ طلایی قهوه‌ای درآید و مغز آن سفت شود. هر فری ویژگی‌های خودش را دارد اما این غذا باید بین 45 دقیقه تا یک ساعت داخل فر باشد. سپس آن را بریده و سرو کنید!
راز جلوگیری از خمیری شدن املت آن است که رطوبت سبزیجات را بگیرید. به همین دلیل اسفناج را آبکش کرده و قارچ را تفت می‌دهیم و سپس به املت اضافه می‌کنیم. ابتدا اسفناج را در آبکش ریخته و آب اضافه آن را بگیرید.
سپس سراغ قارچ بروید. گاهی قارچ‌های برش خورده قیمت یکسانی با قارچ کامل دارند.
در غیر این صورت می‌توانید قارچ را خودتان برش بزنید. معمولاً به این صورت هزینه کمتری می‌پردازید.
قارچ‌ها مانند اسفنج آب را در خود ذخیره می‌کنند، بنابراین باید آنها را قبل از افزودن به املت تفت دهید. ما آنها را در ماهیتابه می‌ریزیم (همراه با کمی سیر برای عطر بهتر) و سپس کمی نمک و فلفل به آنها اضافه می‌کنیم. فقط کمی. نمک رطوبت را بیرون می‌کشد.
حال کمی شعله را بیشتر کرده و آنها را تفت دهید (در عین حال مخلوط را هم بزنید) تا آب آن خشک شود. این تصویر تقریباً نیمه راه پخت این غذا است. می‌بینید که کف ماهیتابه از آب پوشیده شده و این آب از قارچ‌ها خارج شده است. فقط به پختن آن ادامه دهید تا آب آن بخار شود و نسبتاً خشک شود. می‌توانید تا آماده شدن قارچ‌ها، مخلوط شیر و تخم‌مرغ را آماده کنید.بخش داخلی یک ماهیتابه با قطر 23 سانتیمتر را چرب کنید. بقیه آب اسفناج‌ها را گرفته و اسفناج را همراه با قارچ پخته شده و پنیر فتا و بدون هیچ نظمی کف ماهیتابه بریزید.برای ایجاد مخلوط شیر و تخم مرغ، ابتدا چهار تخم‌مرغ را مخلوط کنید تا نرم و یکدست شوند.
سپس شیر و پنیر پارمزان را به آن مخلوط کنید و کمی فلفل اضافه یا سبزیجات معطر مورد علاقه خود را به آن اضافه کنید.
مخلوط شیر و تخم‌مرغ را روی سبزیجات بریزید. اگر از قالب مخصوص آشپزی استفاده کنید گذاشتن آن در فر و برداشتنش راحت‌تر خواهد بود.
اگر دوست دارید، مجدداً کمی پنیر اضافه (در این مرحله پنیر موتسارلا) به آن اضافه کنید. این کار طعمش را بهتر می‌کند.املت را درون فر 175 درجه بپزید تا قسمت بالای آن قهوه‌ای طلایی شود و مرکز آن سفت شود. این کار بین 45 دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد. به محض رسیدن به 45 دقیقه باید آن را بررسی کنید. متوجه می‌شوید که در حین پخت کمی پف می‌کند. پس از بیرون آوردن از فر این پف کم می شود اما به هرحال نشانه خوبی است که نشان می‌دهد چه قسمت‌هایی از املت شما پختهو چه بخش‌هایی خام است. آن را بریده و لذت ببرید!


با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید