سوران/ رول کردن رولت و کوکو ها يکي از تکنيک هاي مهم آشپزي است
رول کردن رولت و کوکو ها يکي از تکنيک هاي مهم آشپزي است که براي درست کردن غذاها و دسرهايي شيک بايد بدانيد. اگر کوکو و رولت هاي شما هم هنگام رول کردن شکسته مي شوند با ما همراه شويد و تکنيک هاي اين کار را بدانيد.

شايد براي خيلي هايتان پيش آمده باشد که خواستيد رولت يا کوکو را رول کنيد ولي همين که اولين رول را درست کرديد رولتان شکسته و همه کارهايتان خراب شده! براي اينکه اين مشکلات ديگر برايتان ايجاد نشود آموزش تصويري رول کردن را قرار دادم ... مي توانيد انواع کوکو، کيک و حتي ژله فرفره اي را به اين صورت رول کنيد و خيالتان از بابت شکستن راحت باشد!

1 - اول از همه بايد توجه کنيد ضخامت کيک را زياد نگيريد چون اگر ضخامت کيک زياد باشد هر چه هم تلاش کنيد باز هم رولتان مي شکند! پس ضخامت تا حد ممکن کم.

2 - اجازه بدهيد کيک يا کوکو کامل کامل سرد شود يعني اصلا حرارت نداشته باشد.

3 - يک پارچه مناسب آشپزي تهيه کنيد ( مثل دستگيره نخي ) و روي آن را کامل با پودر قند يا هر نوع پودر ديگري مثل پودر نسکافه، شکر، مغز و ... بپوشانيد اگر هم کوکو هست سعي کنيد يا آرد بريزيد يا مغز گردو.

4 - کيک را که سرد شده مستقيم از قالب برگردانيد روي پارچه.
5 - دقت کنيد با خود پارچه کيک را رول کنيد طوري که پارچه بين رولت قرار بگيرد.

راهنماي رول کردن کوکو و رولت,آموزش مرحله اي رول کردن کوکو

دقت کنيد با خود پارچه کيک را رول کنيد طوري که پارچه بين رولت قرار بگيرد

6 - حالا رولت را با پارچه داخل يخچال بگذاريد حدود 2 ساعت اجازه بدهيد استراحت کند.

7 - بعد از گذشت زمان کيک را خارج کنيد و آن را باز کنيد حالا بين آن هر چي مي خواهيد بريزيد. کيک را اين بار بدون پارچه رول کنيد و داخل يخچال بگذاريد و بعد از سرد شدن کامل برش بدهيد و از آن استفاده کنيد.

نکاتي براي رول کردن کوکو, تکنيک هاي رول کردن کوکو

اجازه بدهيد کيک يا کوکو کامل کامل سرد شود يعني اصلا حرارت نداشته باشد

نکاتي براي رول کردن کوکو و رولت :
_ اگر کيکتان خيلي ضخيم شده بود و به نشکستن آن اميدي نداشتيد يک مقدار آب داغ و ژلاتين را مخلوط کنيد و با آبپاش روي کيک بريزيد و بعد کيک را رول کنيد اينطوري ممکن است نشکند! البته فقط ممکن است!

_ اگر مي خواهيد رولتان کاکائويي شود بعد از اينکه رول آماده شد آن را روي يک توري بگذاريد و روي آن کاکائو آب شده کاملا سرد بريزيد و بعد دوباره بگذاريد داخل يخچال تا خنک شود.

_ بهتر است بين رول هاي کوکويي لايه ماست خامه اي قرار بدهيد تا هم محکم پيچيده شوند هم خوشمزه تر شوند!با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد