مجله سلامت/ ما هم دوست داريد موهاي کوتاهي داشته باشيد؟؟ مدل‌هاي کوتاه کردن مو مدرن‌تر و زيباتر از مدل‌هايي است که در سال‌هاي قبل شاهد آن بوديم. بنابراين اگر علاقه مند به موهاي کوتاه هستيد الان بهترين زمان براي اجرايي کردن آن است. روش‌هاي بسياري براي انجام اين کار وجود دارد . ولي بهترين روش اين است که موهاي خود را بر اساس شکل صورتتان کوتاه نماييد. سعي کنيد هميشه تصويري از مدل موي مورد نظر خود را به همراه داشته باشيد. اين يک ابزار مفيد براي شما خواهد بود. تصاوير را از زوايه‌هاي مختلف به همراه داشته باشيد. بايد به ياد داشته باشيد که تصويري که شما به همراه خود داريد ممکن است در موي شما متفاوت باشد و در موقعيت‌هاي مختلف به صورت متفاوت در بيايد. کوتاه کردن مو يک انتخاب و تصميم بزرگ است بنابراين قبل از انجام آن بايد مطمئن شويد که مدل مورد نظر را دوست داريد و با آن احساس خوبي خواهيد داشت.

۱.اگر صورت قلبي شکل داريد:
اگر صورت شما به شکل قلبي است، شايد بهترين روش براي کوتاه کردن مو استفاده از مدل‌هايي است که داراي طول مناسب در اطراف صورت هستند. هر چند اين نوع مدل‌ها به نظر کوتاه مي‌رسند اما شما مي‌توانيد طول مورد نظر خود را انتخاب کنيد بنابراين بسيار کاربردي خواهد بود و به روش‌هاي مختلف مي‌توان آن را به کار برد.

۲.اگر صورت شما گرد است:
کتي هولمز يکي از مثال‌هاي عالي براي اين نوع صورت است. اگر شما هم صورت گردي شکلي داريد بهتر است طول موهاي خود را درست زير خط فک يا کمي پايين‌تر در نظر بگيريد.

۳.اگر صورت بيضي شکلي داريد:
آن هاتاوي و کايرا نايتلي نمونه‌هاي عالي براي اينگونه صورت‌هاست. اگر شما هم صورت بيضي شکلي داريد استفاده از اين ترفند مي‌تواند بافت بسيار خوبي به موهاي شما ببخشد.

۴.اگر صورت مربعي شکلي داريد:
براي افرادي که صورت مربعي شکل دارند بهتر است موهاي خود را بر روي صورت قرار ندهند. شما مي‌توانيد از مدل موي کامرون دياز و ناتالي پورتمن استفاده کنيد.

۵.اگر صورت درازي داريد:
اگر صورت شما دراز است اما مي‌خواهيد مدل موي کوتاه را امتحان کنيد بهتر است از مدل موي چتري استفاده کنيد. طول مورد نظر را کمي پايين‌تر از خط آرواره(فک) قرار دهيد و سعي کنيد از يک مدل موي بلندتر همچون باب بلند استفاده نماييد. الکسا چانگ و کارلي به خوبي از اين مدل استفاده کرده‌اند.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد