فردا/ بافندگي با ميل يکي از سرگرمي‌هاي دخترها، خانم‌هاي خانه دار و مادربزرگ‌هاست. با اينکه بافتن چيزهاي پيچيده مثل ژاکت، صبر و تمرين و کمي آموزش نياز دارد، اما حتي يک بافنده تازه کار هم مي تواند در مدت کوتاهي يک شال زيبا ببافد.
مباني
بعضي از تکنيک‌هاي بافتني را بايد قبل از شروع به بافتن ياد بگيريد. «سر انداختن» اصطلاحي است که براي توصيف آماده کردن کاموا در ميل استفاده مي‌شود.
اصطلاح «کور کردن» به معناي در آوردن قطعه بافته شده از ميل است. در حالي که همزمان لبه‌ها را محصور مي‌کنيد.
دو نوع بافت به نام «از زير بافتن» و «از رو بافتن» وجود دارد که اساس تمام بافت‌هاي ديگراست و براي الگوهاي پيشرفته تر مورد نياز خواهد بود.
«اندازه» نشان مي‌دهد که چه تعداد گره زده‌ايد تا يک مربع يک سانتي درست شود. اندازه يک قطعه کشباف به نوع کاموا، سايز ميل و ميزان کشش کاموا در هنگام بافتن بستگي دارد.
همه اين تکنيک‌ها را مي‌توان از طريق يک راهنماي اوليه بافتني يا رفتن به کلاس ياد گرفت. از آنجا که اين تکنيک‌ها و اصطلاحات، پايه و اساس همه طرح‌هاي بافتني هستند، آنها را بارها و بارها تمرين کنيد تا خوب ياد بگيريد و بعداً آنها را در الگوهاي پيشرفته‌تر استفاده کنيد.
وسايل مورد نياز
هر چيزي که بخواهيد ببافيد، حداقل به کاموا و يک جفت ميل مناسب نياز داريد. مبتدي‌ها بايد با نخ مصنوعي با وزن متوسط شروع کنند. وقتي ميل‌ها را انتخاب مي‌کنيد بايد توجه داشته باشيد که نخ کلفت‌تر به ميل کلفت‌تر هم احتياج دارد. محدوده سايز ميل از ۰ تا ۵۰ است. ميل سايز ۰ باريک‌ترين ميل است. يک سر ميل‌ها باز و يک سرشان براي اينکه دانه‌هاي بافتني از آن در نيايد بسته است.
وقتي جوراب، دستکش، کلاه و چيزهاي ديگر مي‌بافيد، ممکن است لازم باشد از ميل گرد يا ميل‌هاي چند تايي استفاده کنيد. تا زماني که به همه اصول اوليه مسلط نشده‌ايد، بافتني‌هايي که به اين ميل‌ها نياز دارند را امتحان نکنيد.
وسايل اختياري شامل يک نگهدارنده دانه است که گيره‌اي فلزي و سنجاق مانند است که براي نگهداشتن دانه‌ها خارج از ميل، براي بافتن الگوهاي خاص به کار مي رود. وقتي چيزهاي پيچيده‌تر مي‌بافيد، يا چيزهايي که بايد يک جفت از آنها ببافيد -مثل دستکش- رج شمار مي‌تواند براي اينکه مطمئن شويد در هر لنگه به همان تعداد رج بافته‌ايد، مفيد واقع مي‌شود.
آغاز به کار
مهم‌ترين چيزي که بايد براي موفق شدن در بافندگي ياد بگيريد، اين است که در همه نقاط از کشش يکسان استفاده کنيد. اگر کاموا در هنگام بافتن در برخي نقاط کشيده‌تر شده باشد، تکه بافته شده ناصاف خواهد بود. بافتن شال را تمرين کنيد که يک نوار ساده و بلند بافتني است. بافتن تمام زير، تمام رو يا يک رج زير و يک رج رو را براي يک بافت ساده تمرين کنيد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد