ايران بانو/ آيا براي شما هم پيش آمده که با وجود اتو کردن، باز لباستان چروک باشد؟ نکات زير در بهتر و راحت‌تر اتو کردن به شما کمک مي‌کنند.
1. اتو را در اتاق‌خواب انجام دهيد تا بتوانيد از تخت براي قرار دادن لباس‌ها استفاده کنيد و به کمد و چوب‌لباسي‌ها دسترسي داشته باشيد.
2. زمان اتو کردن را با قرار دادن يک تکه فويل زير پارچه ميز اتو کاهش دهيد. فويل گرما را منتقل کرده گويي از دو طرف اتو مي‌کنيد.
3. از لباس‌هايي که به گرماي کم‌تر نياز دارند، شروع کنيد. لباس‌هايي که گرماي زيادي لازم دارند را آخر بگذاريد.
4. در صورتي که رويه ميز اتو را شسته‌ايد، بگذاريد نم‌دار روي ميز اتو خشک شود.
5. براي جلوگيري از چروک، قبل از اتو کردن يک حوله را لوله و داخل آستين‌ها فرو کنيد.
6. همچنين قسمت‌هاي اتو شده را آن طرف ميز اتو و از خود دور نگه داريد.
7. براي جلوگيري از چروک شدن يقه، سجاف و سرآستين؛ آن‌ها را از پشت اتو کنيد.
8. لباس‌هاي خيلي ضخيم را يک بار از تو و بار دوم از رو اتو کنيد.
9. کشباف‌هاي آکريليک اگر زماني که گرم و خيس هستند، حرکت داده شوند، کش آمده، شکل و فرم خود را از دست مي‌دهند. با فشار دادن اتو روي قسمت‌هاي مختلف آن را خشک کنيد و بعد از آن که قسمت‌هاي اتو شده کاملا سرد شدند، آن‌ را روي ميز اتو حرکت دهيد.
10. در مورد لباس‌هاي مخمل راه راه که بدجور چروک خورده‌اند، ابتدا اتو را بالاي پارچه نگه داريد تا بخار به همه جاي آن برسد، سپس در حالي که هنوز نم‌دار است با کف دست بدون آن که بسوزيد آن را صاف کنيد.
11. در صورتي که براي آستين‌ها تخته مخصوص نداريد، از حوله لوله شده استفاده کنيد يا مي‌توانيد مقواي لوله شده را با پارچه بپوشانيد و داخل آستين‌ها کنيد تا چروکي روي آن‌ها باقي نماند.
12. مي‌توانيد براي آهار، خود اسپري مخصوصي را با اضافه کردن 1 قاشق غذاخوري آرد ذرت به 2 پيمانه آب تهيه نماييد. تا زمان حل شدن آرد خوب هم بزنيد سپس آن را داخل يک بطري اسپري تميز بريزيد. هنگام اتو کردن، کمي از آن را روي پارچه بپاشيد.
13. براي حفظ براقي چيت‌هاي گل‌دار، هنگام اتو آن‌ها را روي کاغذ مومي قرار دهيد و از پشت اتو کنيد.
14. براي برق نيفتادن لباس، آن را از پشت اتو کنيد.
15. براي رفع چروک کراوات، يک تکه مقوا به اندازه آن ببريد و داخل آن فرو کنيد. روي آن را با پارچه تنظيف بپوشانيد و به آرامي اتو بخار را فشار دهيد.
16. براي جلوگيري از صاف شدن گلدوزي‌ها، آن‌ها را روي حوله‌اي ضخيم بگذاريد و از پشت اتو کنيد.
17. موقع اتو کردن، پليسه‌ها را با استفاده از کليپس کاغذ در جاي خود نگه داريد. دقت کنيد کليپس روي پارچه جا نيندازد و آن را نخ‌کش نکند.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد