چيدانه/ بازسازي کردن، فرصت بسيار مناسبي است تا به روياهايتان در دکوراسيون منزل واقعيت ببخشيد. حقيقت اينجاست که هر کدام از ما بودجه مخصوص و گاها محدود خودمان را داريم بنابراين با توجه به مقدار بودجه خود بايد با شرايط سازگاري پيدا کنيم. بازسازي سرويس بهداشتي جزو گران ترين کارهاي طراحي داخلي است ولي نگران نباشيد. با توجه به نکاتي که در اينجا اعلام مي کنيم مي توانيد بدون داشتن بودجه هاي آسماني و زياد هم حمام زيباي خود را بازسازي کنيد.

در بازسازي سرويس بهداشتي وسايل را در جايي که هستند نگه داريد.
در بازسازي حمام و سرويس بهداشتي جا به جا کردن لوازم جانبي لوله کشي اصولا هزينه زيادي مي برد مخصوصا در زماني که شما بخواهيد آنها را از ديواري به ديوار ديگر تغيير بدهيد. شايد در نظر اول اينگونه به نظر بيايد که آنها فقط چند لوله آب متفاوت هستند اما در واقع هرکدام از آنها خدمات و اهداف مختلف ديگري نيز دارند.

اگر هزينه هاي جا به جايي لوله ها در بودجه شما وجود ندارد وسايل بزرگ را همان جايي که هستند نگه داريد چرا که علاوه بر اينکه مجبور مي شويد خود آن وسيله را جا به جا کنيد، بايد جاي لوازم و چيزهايي را که به آنها آويخته هستند را نيز تغيير دهيد. براي مثال ما در حماممان يک وان آهني داريم که قدمت زيادي دارد، بنابراين بايد ديوانه باشيم که بخواهيم از شر آن خلاص شويم هم چنين حرکت دادن آن در طول اتاق نيز مي تواند توان حدود ۲۰ نفر را از آنها بگيرد. اگر فضايتان قديمي است حتما وسايلي که داريد خاص و زيبا هستند. مثل همين وان که پيدا کردن چيزي که بتواند جايگزين مناسبي براي آن باشد بسيار بعيد است بنابراين در جابه جايي و يا تغيير آن بايد تجديد نظر کرد.

با هرآن چيزي که داريد بازسازي سرويس بهداشتي را شروع کنيد.
در بعضي مواقع در بازسازي حمام با کمي بررسي به اين نتيجه مي رسيم که بايد با وسايلي که داريم کار کنيم که البته اين موضوع لزوما جنبه منفي ندارد بلکه فرصتي است که استعداد و خلاقيت خودتان را بسنجيد تا با نگهداري و استفده مجدد از وسايل چه تغييرات مناسبي مي توانيد اعمال کنيد. آن وان قديمي را به خاطر بياوريد. من از آنجايي که اين وان روزهاي بسيار خوبي را سپري کرده به آن اشاره نکردم بلکه با اين وجود مي خواهم آن را حفظ و نگهداري کنم. با کمي جستجو و بررسي به اين نتيجه رسيدم که صيقل دادن و شفاف کردن وان آهني هم بسيار ساده و هم مقرون به صرفه است. براق بودن و شفافيت اين وان جذابيت فوق العاده اي نيز به فضاي حمام خواهد بخشيد.

سبک زندگي خودتان را در بازسازي دستشويي نظر داشته باشيد.
در رابطه با هراتاقي اول از همه بايد به اين نتيجه برسيد که چگونه مي خواهيد در اين فضا مانده و زندگي کنيد. شايد در اين زمان با غرور به خودتان نگاه کنيد ولي حقيقتا پاسخ خودتان را بدهيد که معمولا چگونه از خانه خارج مي شويد؟ ترجيح مي دهيد زماني که آرايش مي کنيد پشت ميز بنشينيد؟ اگر پاسختان مثبت است بهتر است سعي کنيد هزينه آن صندلي را براي چيز کارآمدتري نگه داريد. از سوي ديگر اگر در حمامتان فضا براي آماده شدن کافي نيست چنين کاري مي تواند هم زمانتان را ذخيره کرده و هم شما را آسوده خاطرتر کند.

براي قسمت هايي که لازم هست خرج کنيد.
در بازسازي حمام و سرويس بهداشتي اگر بودجه محدودي داريد نمي توانيد از کابينت هاي خاص و تايل هاي نقاشي شده با دست استفاده کنيد. بنابراين توجهتان را بر روي وسايل کوچک و ريخت و پاش هاي موجود خودتان متمرکز کنيد تا از آنها بهترين استفاده را ببريد. کار کردن روي چنين وسايل هزينه کمتري مي برد حتي اگر آنها را به بهترين شکل ممکن بياراييد. اگر شيرآبي داريد که دوستش داريد و يا فلزآلاتي که کابينتهايتان بر روي آنها بنا شده اند پس حتما پولتان را در اين قسمتها خرج کنيد.

در بازسازي سرويس بهداشتي اولويت بندي کنيد.
براي بازسازي دستشويي حتما بدانيد که چه کاري بايد انجام دهيد. هرپروژه اي که براي بازسازي يک خانه به کار مي رود حتما دستخوش تغييرات پرهزينه اي خواهد بود که بودجه شما را کاهش مي دهد. ممکن است که شما برنامه ريزي کرده باشيد که دوش حمامتان را تغيير دهيد ولي زماني که مي بينيد کاشي هايتان ترک خورده و خراب شده اند بايد بر اساس اولويت خرابي ها را بهبود بخشيد. اگر به اين نکات توجه کنيد قطعا خواهيد فهميد که بودجه واقعي شما چقد خواهد بود.
در طي انجام کارها حتما يک پيش زمينه ذهني از تصميماتي که بايد بگيريد داشته باشيد تا مجبور به تصميمگيري سريع نشويد. يک جايگزين مناسب براي وسايلي که گران تر هستند داشته باشيد که هزينه هايتان کاهش پيدا کند. اين به شما اطمينان داده و کمک مي کند که از تصميم هاي شتابزده جلوگيري کنيد تا نکند زماني نه تنها پشيمان شده بلکه تعمير کردنش هم برايتان پرهزينه تر شود.

با وسايلي که هزينه کمتري دارند فضا را زينت دهيد.
از اينکه فضا را با عناصري زينت دهيد غافل نباشيد. در يک حمام، آراستگي و زيبايي يک کليد به حساب مي آيد چرا که حمام تميز ترين فضا در خانه است. از يک گلدان استفاده کنيد و از داشتن يک صابون مناسب، حوله اي مناسب و يک قاليچه مناسب نيز غافل نباشيد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد