بيتوته/ مصرف ميوه‌ها و سبزي‌هاي تازه که حاوي اسيد فوليک است، براي زنان باردار بسيار مفيد است

يکي از مواردي که بسياري از خانمها را پس از زايمان آزار مي دهد، ترک خوردن پوست شکم است. اما در اين مطلب براي شما راه کاري داريم تا با تغذيه درست در دوران بارداري زيبايي پوست شکمتان را حفظ کنيد.

يک پژوهشگر طب سنتي، گفت: زنان در دوران بارداري به طور منظم و بر اساس اشتهاي خود غذا بخورند، مصرف ميوه‌ها و سبزي‌هاي تازه که حاوي اسيد فوليک است، براي زنان باردار بسيار مفيد است.

به گفته وي موادغذايي داراي کافئين در دوران بارداري بسيار محدود شود. کم کاري خفيف تيروئيد در دوران بارداري به کاهش معني دار هوش در کودکان مي‌انجامد، همچنين در دوران بارداري چون افزايش نياز مادر به آهن بيشتر مي‌شود و به تنهايي از طريق غذا تامين نمي‌شود، بنابراين مصرف جو دوسر يا جو يولاف به صورت فرني يا حريره بادام به تامين آهن کمک مي‌کند.

زنان بارداري که در طول دوران بارداري شلغم پخته زياد بخورند، فرزندشان بهتر و زودتر رشد مي‌کند و زود تر راه مي‌افتد و زودتر هم حرف مي‌زند و در مقابل امراض مختلف مقاوم‌تر است. اگر زنان باردار روزانه يک عدد گردو بخورند، پس از زايمان پوست شکمشان زيبايي خود را حفظ مي‌کند، همچنين براي افزايش زيبايي بچه خوردن هلو بسيار مفيد است.

مصرف ماهي‌هاي دريايي همراه با ادويه و سير به افزايش هوش بچه کمک مي‌کند، البته در تعادل مصرف شود. براي کاهش تهوع در بارداري خوردن نان سبوس دار قبل از خارج شدن از رختخواب بسيار کمک کننده است. خوردن صبحانه سبک شامل نان سبوس دار به همراه عسل يا غلات پخته بسيار به زن باردار کمک مي‌کند و پياده روي منظم به رفع يبوست زنان باردار بسيار کمک مي‌کند.


با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد