خراسان/ مردي هستم 26 ساله. 4 سال از ازدواج مان مي گذرد. واقعا ديوانه شده ام از دست همسرم. خدا نکند به يک خانم نگاه يا صحبت کنم. شغلم مهمانداري است. در ضمن با هم، همکاريم. خودش به تازگي اعتراف کرد که من حسودترين آدم روي زمين هستم. هرقدر کتک هم مي خورد، فايده اي ندارد. مي گويد من را طلاق بده، تا فراموشت کنم و رويت حساس نباشم.
مخاطب گرامي!، اين طبيعي است که هر زني همسرش را تنها براي خود بخواهد و نسبت به روابط او با زنان ديگر حساسيت نشان دهد اما گاهي اين حس تملک از شکل طبيعي خود خارج شده و باعث ايجاد تنش و درگيري در زندگي مشترک مي شود. اگر بخواهيم اين احساس را طوري توصيف کنيم که شما آن را بهتر متوجه شويد بايد بگوييم که «حس تملک زنانه» تقريبا معادل با «غيرت مردانه» است.
کتک زدن حسادتش را بيشتر مي کند
در پيامک خود مطرح کرده ايد که براي حل مشکل تان از تنبيه بدني استفاده کرده ايد که اين اصلا خوب نيست و بسيار آسيب زاست چراکه کتک زدن زن توسط مرد اين احساس را به وي مي دهد که مردش او را دوست ندارد و بنابراين زن احساس سرخوردگي مي کند و حسادتش هم طبيعتا بيشتر از قبل خواهد شد.
دلايل اين بدبيني را بيابيد
در ابتدا بايد تشخيص داد که چرا و به چه دليلي همسر شما دچار اين حسادت و بدبيني شده است؟ شايد رفتار خودتان اعم از بي توجهي به نيازهاي همسرتان، ابراز علاقه نکردنتان و حتي بي احترامي يا سرزنش کردنتان علت اين احساس باشد.
جادوي صداقت و محبت را دست کم نگيريد
آگاهي داشتن از نيازهاي همسرتان باعث مي شود بتوانيد رابطه بهتري با او برقرار کنيد؛ براي مثال در گفت و گوهايتان و در طول روز از جادوي کلمات محبت آميز استفاده کنيد. توجه داشته باشيد که صداقت براي جلوگيري از سوء تفاهم هاست و شما بايد هر آنچه درباره خودتان وجود دارد، با همسرتان در ميان بگذاريد تا رفتارتان حاکي از صداقت و روراستي باشد.
اين درخواست را از همسرتان بکنيد
از همسرتان دوستانه بخواهيد که درباره رفتارش تجديدنظر کند و آن را تغيير دهد و خودش را به جاي شما بگذارد و ببيند آيا دوست دارد که هميشه او را تحت نظارت قرار دهيد و به وي اعتماد نداشته باشيد. توصيه آخر اين که، اگر ملاحظه مي کنيد رفتار همسرتان (بدون دلايل منطقي) ادامه دار شده، به يک مشاور خانواده متخصص مراجعه کنيد. گاهي اوقات متخصصان متوجه جزئياتي مي شوند که شايد شما و همسرتان با ساعت ها گفت و گو يا حتي مجادله هم قادر به يافتن آن نباشيد.


با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد