خراسان/ مردی هستم 26 ساله. 4 سال از ازدواج مان می گذرد. واقعا دیوانه شده ام از دست همسرم. خدا نکند به یک خانم نگاه یا صحبت کنم. شغلم مهمانداری است. در ضمن با هم، همکاریم. خودش به تازگی اعتراف کرد که من حسودترین آدم روی زمین هستم. هرقدر کتک هم می خورد، فایده ای ندارد. می گوید من را طلاق بده، تا فراموشت کنم و رویت حساس نباشم.
مخاطب گرامی!، این طبیعی است که هر زنی همسرش را تنها برای خود بخواهد و نسبت به روابط او با زنان دیگر حساسیت نشان دهد اما گاهی این حس تملک از شکل طبیعی خود خارج شده و باعث ایجاد تنش و درگیری در زندگی مشترک می شود. اگر بخواهیم این احساس را طوری توصیف کنیم که شما آن را بهتر متوجه شوید باید بگوییم که «حس تملک زنانه» تقریبا معادل با «غیرت مردانه» است.
کتک زدن حسادتش را بیشتر می کند
در پیامک خود مطرح کرده اید که برای حل مشکل تان از تنبیه بدنی استفاده کرده اید که این اصلا خوب نیست و بسیار آسیب زاست چراکه کتک زدن زن توسط مرد این احساس را به وی می دهد که مردش او را دوست ندارد و بنابراین زن احساس سرخوردگی می کند و حسادتش هم طبیعتا بیشتر از قبل خواهد شد.
دلایل این بدبینی را بیابید
در ابتدا باید تشخیص داد که چرا و به چه دلیلی همسر شما دچار این حسادت و بدبینی شده است؟ شاید رفتار خودتان اعم از بی توجهی به نیازهای همسرتان، ابراز علاقه نکردنتان و حتی بی احترامی یا سرزنش کردنتان علت این احساس باشد.
جادوی صداقت و محبت را دست کم نگیرید
آگاهی داشتن از نیازهای همسرتان باعث می شود بتوانید رابطه بهتری با او برقرار کنید؛ برای مثال در گفت و گوهایتان و در طول روز از جادوی کلمات محبت آمیز استفاده کنید. توجه داشته باشید که صداقت برای جلوگیری از سوء تفاهم هاست و شما باید هر آنچه درباره خودتان وجود دارد، با همسرتان در میان بگذارید تا رفتارتان حاکی از صداقت و روراستی باشد.
این درخواست را از همسرتان بکنید
از همسرتان دوستانه بخواهید که درباره رفتارش تجدیدنظر کند و آن را تغییر دهد و خودش را به جای شما بگذارد و ببیند آیا دوست دارد که همیشه او را تحت نظارت قرار دهید و به وی اعتماد نداشته باشید. توصیه آخر این که، اگر ملاحظه می کنید رفتار همسرتان (بدون دلایل منطقی) ادامه دار شده، به یک مشاور خانواده متخصص مراجعه کنید. گاهی اوقات متخصصان متوجه جزئیاتی می شوند که شاید شما و همسرتان با ساعت ها گفت و گو یا حتی مجادله هم قادر به یافتن آن نباشید.


با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید