مهر/ رئيس بيمارستان لقمان حکيم، از کاهش روند زايمان سزارين با اجراي طرح تحول سلامت خبر داد و گفت: در بيمارستان لقمان، آمار سزارين ۱۲ درصد کاهش يافته است.
دکتر اميدوار رضايي روز يکشنبه در مراسم افتتاح بخش هاي جديد بيمارستان لقمان حکيم، به ارائه گزارشي از وضعيت اين بيمارستان پرداخت و افزود: در سال گذشته ۳۴ هزار و ۷۷۵ مورد بستري داشتيم که هر ماه ۲۸۹۸ نفر مي شد، اما در ۹ ماهه اول امسال اين تعداد براي هر ماه به ۳۳۲۴ نفر رسيده است.

وي با اعلام اينکه بيماران اين بيمارستان در کمتر از ۶ ساعت تعيين تکليف مي شوند، گفت: ۸ هزار و ۴۸ عمل جراحي بزرگ داشته ايم که هر ماه ۶۷۱ عمل بوده است، در حالي که در ۹ ماهه اول امسال ۷ هزار و ۳۹۷ مورد عمل جراحي بزرگ در اين بيمارستان انجام شده است که هر ماه ۸۲۲ عمل مي شود.

رضايي به افزايش آمار زايمان طبيعي بعد از اجراي طرح تحول سلامت اشاره کرد و افزود: آمار زايمان طبيعي از ۲۰۴ به ۲۳۹ مورد رسيده و آمار سزارين نيز که در اين بيمارستان ۶۷ درصد بود با ۱۲ درصد کاهش به ۵۵ درصد رسيده است.

وي تاکيد کرد: روند کاهش سزارين رو به رشد است.

رضايي با اشاره به قدمت ۸۰ ساله بيمارستان لقمان حکيم که در ساختمان جديد آن نيز عمر ۵۰ ساله دارد، گفت: طرح توسعه بيمارستان از سال ۷۳ و در ۸۵۰۰ متر مربع زمين آغاز شده و در حال حاضر تنها تملک ۱۵۰۰ مترمربع از املاک باقي مانده که طرح تکميل شود.

وي به افتتاح بخش هاي جديد اشاره کرد و افزود: براي راه اندازي بخش ام آر آي در فضايي به وسعه ۳۵۰ مترمربع ۷ ميليارد تومان هزينه شده است. همچنين براي بخش جديد جراحي مغز و اعصاب در فضايي به وسعت ۴۵۰ مترمربع و ايجاد ۲۲ تخت يک ميليارد تومان هزينه کرده ايم و در نهايت بخش جديد آي سي يو جراحي مغز و اعصاب با ۱۴ تخت و ۴۵۰ مترمربع فضا ۲.۵ ميليارد تومان هزينه شده است.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد