باشگاه خبرنگاران/ حفظ ميزان آب مورد نياز بدن بويژه در فصول سرد سال بسيار اهميت دارد، بر همين اساس کارشناسان توصيه مي کنند افراد حتماً در طول روز به ميزان کافي مايعات بنوشند تا دچار کم آبي نشوند.
اما تنها نوشيدن آب، قهوه يا چاي سبزنمي تواند تمامي نياز بدن به مايعات را برطرف کند و شما براي حفظ سلامت بدن به يک رژيم پرتنوع از مايعات نياز داريد، يکي از برترين نوشيدني ها انواع مايعات از جمله شير يا دوغ است اما مي توانيد شير هاي غير لبني هم درست کنيد و به عنوان نوشيدني در طي روز از مصرف آنها لذت ببريد.
يکي از برترين شيرهاي گياهي شير بادام، فندق و شير پسته است، براي درست کردن اين شير ها به لبنيات نياز نداريد بلکه تنها مقدار کافي دانه هاي آجيل را در آب خيس کرده و پس از گذشت حدود ۸ الي ۹ ساعت آب را تخليه کرده دانه ها را به دقت بشوييد، سپس آنها را به همراه مقداري خرما که باز براساس مقدار مورد علاقه شما است و مقداري آب در مخلوط کن ريخته هم بزنيد تا به يک محلول يکدست تبديل شود.
در نهايت براي استفاده از اين شير پر خاصيت محلول را ازصافي عبور داده تا به يک محلول روان تبديل شود، براي افزودن طعم بهتر مي توانيد به اين شير گياهي دانه هاي هل، زعفران يا پودر نارگيل را اضافه کنيد.
پس از خنک شدن در يخچال اين محلول آماده استفاده است و مي توانيد آن را به مدت ۵ روز در يخچال نگهداري کنيد، همچنين مي توانيد از اين ماده خوش طعم به عنوان يک نوشيدني مقوي استفاده کنيد و در کنار انجام کارهاي روزانه براي حفظ سلامت بدن از آن بنوشيد.


با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد