آريا/ تنها به اين دليل که بدن شما در طول فصل زمستان با لباس هاي مناسب پوشيده شده است، به معناي اين نيست که شما مي توانيد لايه برداري از پوست خود را متوقف کنيد. اگر لايه برداري را متوقف کنيد پوست شما از سلول هاي مرده پوشيده خواهد شد و نتيجه اي جز تيرگي و ترک پوست شما ندارد...
آب و هواي سرد هميشه مشکلاتي را براي پوست ايجاد مي کند؛ از جمله خارش و خشکي پوست، خشکي و ترک پوست دست و پوسته پوسته شدن لب ها. با سرد شدن هواي بيرون، رطوبت هواي داخل منازل کمتر مي شود که همين امر يکي از دلايل خشکي پوست شماست. البته بالا بردن گرماي خانه همراه جريان هواي زياد، باعث تشديد اين خشکي مي شود..
اشتباه نخست: تغيير ندادن محصولات آرايشي و بهداشتي در سال
شما نمي توانيد از يک نوع محصولات آرايشي و بهداشتي در تمام طول سال استفاده کنيد. پوست شما با تغيير فصل نيازمند محصولات مختلفي است، به ويژه در فصل زمستان که هواي اطراف شما به شدت خشک مي شود.
اگر از فوم پاک کننده داراي اسيدهاي صورت استفاده مي کنيد، وقت آن رسيده است که يک پاک کننده کرم دار يا يک پاک کننده حاوي روغن مانند پاک کننده آبرسان فوق ملايم و يا کرم پاک کننده و جوان سازي کننده را جايگزين فوم پاک کننده قبلي کنيد.
در مورد نوع مرطوب کننده اي که استفاده مي کنيد، فکر کنيد. حتي اگر پوست چربي داريد، بايد از يک مرطوب کننده استفاده کنيد. رطوبت به سلامت و تعادل پوست کمک مي کند. زمستان يعني اينکه پوست شما نيازمند هيدراتاسيون (آبرساني) است. شما بايد به سراغ يک مرطوب کننده کرم دار با رطوبت بيشتر برويد و يا روغن صورت را بيشتر از گدشته استفاده کنيد که اين کار، نياز پوست به رطوبت بيشتر را تامين مي کند. با نوشيدن آب و چاي بدون کافئين، مطمئن شويد که آبرساني و هيدراتاسيون از داخل بدن شما به خوبي انجام مي شود.
اشتباه دوم: لايه برداري نامناسب از پوست
تنها به اين دليل که بدن شما در طول فصل زمستان با لباس هاي مناسب پوشيده شده است، به معناي اين نيست که شما مي توانيد لايه برداري از پوست خود را متوقف کنيد. اگر لايه برداري را متوقف کنيد پوست شما از سلول هاي مرده پوشيده خواهد شد و نتيجه اي جز تيرگي و ترک پوست شما ندارد و محصولات آرايشي و بهداشتي شما مخصوصاً مرطوب کننده ها نمي توانند وظيفه خود را به خوبي انجام دهند.
به محض شروع زمستان، خيلي تهاجمي و خشن لايه برداري نکنيد. در عوض به دنبال يک کرم لايه بردار ملايم برويد که با ترکيب روغن با نمک و يا با دانه هاي مغذي مانند کرم لايه بردار شير و نارگيل از پوست شما لايه برداري مي کند.
پوست صورت شما نيز در فصل زمستان، به همان اندازه نيازمند لايه برداري است؛ اما باز هم توجه داشته باشيد که نيازي به محصولات زبر و خشن نيست. شما مي توانيد از محصولات لايه بردار ملايمي مانند کرم لايه بردار ملايم پوست PCA استفاده کنيد و يا حتي مي توانيد براي اين کار کرم پاک کننده مورد علاقه خود را همراه با يک اسفنج کوننياکو روي پوست خود بماليد.

اشتباه سوم: عدم استفاده از کرم هاي ضد آفتاب
شما در فصل زمستان با وجود آفتاب ملايم و روزهاي کوتاه، همچنان به کرم هاي ضد آفتاب نياز داريد. نور آفتاب مي تواند به همان اندازه که در تابستان آسيب زننده است، در زمستان هم به پوست شما آسيب برساند. به ياد داشته باشيد که اگر عاشق ورزش هاي زمستاني همچون اسکي، اسنو بورد و اسکي روي يخ هستيد، پوست شما به علت انعکاس نور خورشيد روي برف مي تواند بيشتر دچار آفتاب سوختگي شود؛ بنابراين، مطمئن شويد که از يک کرم ضد آفتاب مرطوب کننده با حداقل اس پي اف 30 براي لب ها و صورت خود استفاده مي کنيد و از استفاده کرم ضد آفتاب روي گوش ها و پشت گردن غافل نشويد.
استفاده از کرم ضد آفتاب به ويژه در هنگام حضور در ارتفاعات، اهميت بسياري دارد، به اين دليل که هميشه تشعشعات خورشيدي در مکان هاي مرتفع بيشتر است.ر
اشتباه چهارم: فراموش کردن لب هاو دست ها
با توجه به اينکه ما در فصل زمستان تمام نقاط بدن را به غير از لب ها و دست ها مي پوشانيم، اين دو عضو از بدن معمولاً در اين فصل دچار آسيب مي شوند. به همين دليل مرطوب سازي و حفاظت از اين دو نقطه در فصل زمستان اهميت بيشتري دارد. هميشه يک کرم دست و صورت همراه خود داشته باشيد تا هر زماني که قصد بيرون رفتن کرديد، بتوانيد از اين کرم ها استفاده کنيد. با استفاده مستمر از اين کرم ها مي توانيد از بروز ترک و خشکي روي لب ها و دست هاي خود جلوگيري کنيد.
هر زماني که يک محصول آرايشي و بهداشتي مناسب براي خود پيدا کرديد، تعدادي از آن محصول را خريداري کنيد تا هميشه يکي در خانه، يکي در کيف و يکي ديگر از آن محصول آرايشي و بهداشتي را در محل کار خود داشته باشيد. براي دست هاي خود مي توانيد کرم دست و صورت و يا کرم دست صورت آبرسان و ضد آفتاب با اس پي اف 30 و براي لب هاي خود مي توانيد از کرم لب و يا کرم ملايم استفاده کنيد.
اشتباه پنجم: عدم مرطوب سازي در وقت مناسب
زماني کرم مرطوب کننده شما موثرتر واقع خواهد شد که در زمان مناسب استفاده شود. زمان مناسب براي استفاده از کرم هاي مرطوب کننده پس از استحمام است که در اين زمان، پوست شما هنوز کمي رطوبت دارد. با اين روش، مرطوب کننده شما قبل از اينکه تبخير شود، جذب پوست شما خواهد شد. اطمينان از نرم بودن پوست در طول زمستان، نکته بسيار مهمي است که بايد هميشه رعايت شود. از استحمام طولاني مدت زير دوش آب گرم اجتناب کنيد. آب گرم باعث رطوبت بيش از حد نياز پوست مي شود.براي ورود به کانال تلگرام ما کليک کنيد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد