برترين ها/ آب برنج حاوي ميزان زيادي «اينوزيتول» است. اينوزيتول از خانواده ويتامين B است و خواص متعددي دارد. اين عنصر مغذي به رشد سلول‌ها کمک مي‌کند. در نتيجه پيري را از وجودتان دور مي‌سازد.
گاهي بهترين درمان برخي از ناخوشي‌ها، ساده‌ترين چيزهايي است که اتفاقا به جاي استفاده کردن دور ريخته مي‌شوند. يکي از همين مواد درماني که خيلي از ما قدرش را نمي‌دانيم آبي است که برنج در آن جوشيده است و ما آن را آبکش کرده و دور مي‌ريزيم. بايد بدانيد که اين آب برخلاف تصور ما خوش طعم بوده و حتي براي رفع مشکلات گوارشي مفيد است. در ادامه چند خاصيت مهم آب برنج را عنوان مي‌کنيم.
آبي که برنج در آن جوشيده و پخته است را دور نريزيد. همين آب حاوي ويتامين‌ها و مواد معدني فوق العاده اي است و استفاده از آن يکي از روش‌هاي درماني ساده و کم هزينه براي مقابله با برخي از مشکلات روزمره است. فقط کافي است اين آب را در ظرف شيشه‌اي ريخته و مقداري دارچين به آن اضافه کنيد. در اين صورت يک نوشيدني خوش طعم خواهيد داشت. تنها ايرادي که به آب برنج وارد مي‌شود عاري بودن آن از کلسيم است. بدون شک مي‌توانيد کلسيم را در سبزيجات و ميوه‌هاي خشک و لبنيات پيدا کنيد.

جلوگيري از پيري زودهنگام
بايد بگوييم که آب برنج حاوي ميزان زيادي «اينوزيتول» است. اينوزيتول از خانواده ويتامين B است و خواص متعددي دارد. اين عنصر مغذي به رشد سلول‌ها کمک مي‌کند. در نتيجه پيري را از وجودتان دور مي‌سازد. علاوه بر اين اينوزيتول باعث افزايش جريان خون در رگ‌ها مي‌شود. توجه داشته باشيد که با مصرف آب برنج پوست صورتتان باطراوت‌تر و محکم‌تر شده و خاصيت ارتجاعي آن بيشتر مي‌شود.

منبع خوب انرژي
آب برنج بسيار انرژي زا است. اين نوشيدني براي بازيافتن انرژي در مواقعي که مريض شده‌ايد و يا اشتهاي خود را از دست داده ايد بسيار موثر است. براي اين منظور لازم است که روزانه دو ليوان از اين نوشيدني را بنوشيد تا مواد مغذي زيادي دريافت کنيد و کم کم جان بگيريد. مصرف اين نوشيدني به‌خصوص براي سالمندان و کودکان توصيه مي‌شود. توجه داشته باشيد که پزشکان آب برنج را براي خانم‌هاي شيرده نيز توصيه مي‌کنند چون باعث تحريک ترشح شير مادر مي‌شود.

دوست دستگاه گوارش
آب برنج به هضم غذا کمک مي‌کند. به اين ترتيب که به عملکرد خوب روده‌ها کمک کرده، از فلور آن محافظت و از نفخ جلوگيري مي‌کند. اين نوشيدني همچنين براي مقابله با اسهال و تامين دوباره آب بدن موثر است. نتايج پژوهشي که در سال ۱۹۹۵ در مجله علمي The Lancet به چاپ رسيده است نشان مي‌دهد که برنج و به‌ويژه آب برنج براي درمان اسهال موثر است. براي اين کار لازم است که سي گرم برنج را به مدت حدود ۳۰ دقيقه در آب بجوشانيد. سپس آن را آبکش کرده و ميل کنيد. در صورت برطرف نشدن مشکل حتما به پزشک مراجعه کنيد.

دوست پوست شما

آب برنج حاوي «اسيد پاراآمينوبنزوئيک» است و اين عنصر مفيد در تمام محصولات آرايشي بهداشتي محافظتي نور خورشيد وجود دارد. اين اسيد آنتي اکسيداني قوي است که خواص ضدالتهابي دارد و پوست را از التهاب دور مي‌سازد. توصيه مي‌کنيم علاوه بر نوشيدن آب برنج از آن به عنوان ماسک روي پوستتان نيز استفاده کنيد.

خواص ديگر آب برنج
تنظيم کننده دماي بدن، تاثير آن در مقابله با سرطان، درمان و پيشگيري از يبوست، پيشگيري از ورم معده، براي داشتن موهاي سالم و درخشان، تقويت کننده بدن، براي تنگ کردن منافذ باز پوست.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد