پزشکان بدون مرز/ محققين اعلام کردند افرادي که مخلوط عسل و دارچين را نوشيده‌اند اظهار کم‌اشتهايي و بي‌ ميلي نسبت به کربوهيدرات‌ها را تجربه کرده‌اند. اضافه‌کردن عسل و دارچين به رژيم غذايي مي‌تواند راهي دلپذير براي کنترل اين عارضه و کمک خوبي براي کاهش وزن باشد. نصف اين چاي را قبل از خواب و باقيمانده آن را صبح بنوشيد. از آنجايي که ممکن است اين چاي باعث کاهش قند خون شود، بهتر است بيماران در مورد مصرف آن با پزشک معالج خود مشورت کنند.
تحقيقات نشان داده است که مصرف روزانه يک چهارم قاشق چايخوري دارچين سوخت و ساز بدن را بالا مي برد و در نتيجه مي تواند چربي و کالري هاي مازاد را بسوزاند. در واقع وقتي سوخت و ساز بالا رود بدن انرژي خود را از تجزيه چربي ها تامين مي کند، اما اگر سوخت و ساز پايين باشد کالري و اضافه وزني هم از دست نمي رود.
همچنين دارچين با داشتن خاصيت تازه‌کنند گي دهان و خوشبو کردن آن، در بسياري از آدامس‌ها نيز به عنوان طعم‌ دهنده به کار مي‌رود.


ساخت دهانشويه طبيعي و خانگي: ۱ قاشق چايخوري پودر دارچين را با نصف قاشق چايخوري پودر ميخک مخلوط کرده و مسواک تر را به آن آغشته کنيد. سپس آنرا به دندان‌ها و داخل دهان بکشيد و اين عمل را روزي يک مرتبه تکرار کنيد.
سفيد کننده و جرم گير دندان :يک قاشق مربا خوري پودر دارچين را با ۲ قاشق مرباخوري کف دريا (نام گياه دارويي است) مخلوط کرده و خوب هم بزنيد، روزي ۲ مرتبه ابتدا مسواک را تر کرده و به پودر حاصل آغشته کنيد سپس آن را به دندان‌ها بکشيد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد