برترين ها/ در تمام دنيا افرادي وجود دارند که حاضرند هر مبلغي را براي موضوع مورد علاقه خود بپردازند. اين بار نيز قصد داريم به مطلبي بپردازيم که سخن بالا را به خوبي تاييد مي کند.
فردي ژاپني به نام «کيوشي کيمورا» که کمپاني «Kiyomura» را در اختيار دارد، در حراجي بازار ماهي سوکيجي، يک ماهي تن بلوفين ۲۱۲ کيلوگرمي را با قيمت سرسام آور ۶۴۲ هزار دلار (۲,۴۴۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان) خريداري کرده است. وي با اين کار دومين خريد گران قيمت در تاريخ اين بازار را رقم زد. رکورد قبلي نيز در اختيار همين فرد است. آقاي کيمورا در سال ۲۰۱۳ همين نوع آبزي را با قيمت ۱٫۸ ميليون دلار خريده بود.
اين گونه قيمت ها در بازار ماهي سوکيجي کاملا عادي شده و هر کسي پول بيشتري بپردازد، مي تواند کالاي مورد نظر خود را خريداري نمايد. طرفداران محيط زيست، ژاپني ها را تشويق مي کنند که مصرف بيش از حد ماهي تن خود را کاهش دهند. اين کشور بزرگترين بازار ماهي هاي تن بلوفين به شمار مي رود و ۸۰ درصد ذخاير در تمام دنيا را مصرف مي کند.
ارزيابي هايي که در سال ۲۰۱۶ ميلادي انجام گرفت، نشان داد که تعداد بلوفين ها در اقيانوس آرام، بيش از ۹۷ درصد کاهش يافته و به نظر مي رسد که جبران اين خسارت غير ممکن است.
بسياري از کارشناسان منابع طبيعي اعتقاد دارند که برگزاري اين گونه حراج ها و پرداخت چنين مبالغ هنگفتي براي ماهي ها، جمعيت آن ها را بيش از پيش کاهش خواهد داد. مشکل صيد بيش از حد آبزيان بلوفين، مسئله اي نيست که بتوان از آن چشم پوشي کرد. شيوه هاي صيد کنوني بايد تغيير يابد تا بلکه بتوان به نحوي جلوي اين مشکل را گرفت.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد