آخرین خبر/ آیت الله هاشمی رفسنجانی، یار دیرین امام راحل عظیم الشان عصر روز یکشنبه 19 دی ماه در یکی از بیمارستان‌های تهران دار فانی را وداع گفت. فردی که رهبر معظم انقلاب از وی به عنوان «نمونه‌ی کم‌نظیری از نسل اوّل مبارزان ضد ستم‌شاهی و از رنج‌دیدگان این راه پرخطر و پرافتخار» یاد کردند.
او که با وجود «اختلاف نظرها و اجتهادهای متفاوت» خود را عاشق مقام معظم رهبری و نظام اسلامی معرفی میکرد، مطلب دقیق و ماندگاری را عنوان می نمود که شاخص ارزنده ای برای همه دوستداران اسلام و انقلاب در دفاع از ولایت است: «اگر فردا آیت‌الله خامنه‌ای نباشد، چه کسی را دارید که به عهده بگیرد و مثل ایشان سابقه انقلابی، اجتهاد و آشنایی با همه شرایط کشور و جهان داشته باشند»

بر اساس اعلام ستاد بزرگداشت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی مراسم تشییع ساعت 8 و 30 دقیقه فردا (سه شنبه) در دانشگاه تهران آغاز می‌شود. همچنین ساعت 10 صبح، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب بر پیکر وی نماز می‌خوانند. بعد از برگزاری نماز، پیکر ایشان از دانشگاه تهران به سمت پل کالج و از خیابان حافظ به سمت حرم مطهر امام راحل تشییع خواهد شد.
همچنین بنابر اطلاعیه دفتر مقام معظم رهبری، به همین مناسبت، مجلس بزرگداشتی از سوی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی «مدظله العالی» روز چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۲ در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.

با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید