آخرين خبر/ آيت الله هاشمي رفسنجاني، يار ديرين امام راحل عظيم الشان عصر روز يکشنبه 19 دي ماه در يکي از بيمارستان‌هاي تهران دار فاني را وداع گفت. فردي که رهبر معظم انقلاب از وي به عنوان «نمونه‌ي کم‌نظيري از نسل اوّل مبارزان ضد ستم‌شاهي و از رنج‌ديدگان اين راه پرخطر و پرافتخار» ياد کردند.
او که با وجود «اختلاف نظرها و اجتهادهاي متفاوت» خود را عاشق مقام معظم رهبري و نظام اسلامي معرفي ميکرد، مطلب دقيق و ماندگاري را عنوان مي نمود که شاخص ارزنده اي براي همه دوستداران اسلام و انقلاب در دفاع از ولايت است: «اگر فردا آيت‌الله خامنه‌اي نباشد، چه کسي را داريد که به عهده بگيرد و مثل ايشان سابقه انقلابي، اجتهاد و آشنايي با همه شرايط کشور و جهان داشته باشند»

بر اساس اعلام ستاد بزرگداشت ارتحال آيت الله هاشمي رفسنجاني مراسم تشييع ساعت 8 و 30 دقيقه فردا (سه شنبه) در دانشگاه تهران آغاز مي‌شود. همچنين ساعت 10 صبح، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب بر پيکر وي نماز مي‌خوانند. بعد از برگزاري نماز، پيکر ايشان از دانشگاه تهران به سمت پل کالج و از خيابان حافظ به سمت حرم مطهر امام راحل تشييع خواهد شد.
همچنين بنابر اطلاعيه دفتر مقام معظم رهبري، به همين مناسبت، مجلس بزرگداشتي از سوي حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي «مدظله العالي» روز چهارشنبه ۲۲ دي ۱۳۹۵ از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۲ در حسينيه امام خميني(ره) برگزار خواهد شد.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد