آخرین خبر/ مراسم تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در دانشگاه تهران آغاز شد. قرار است که رهبر انقلاب با حضور در دانشگاه تهران، بر پیکر وی نماز اقامه کردند. این خبر لحظه به لحظه به روز می‌شود.

آخرین خبرها از مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی را در ذیل بخوانید:

نامساعد شدن حال سید حسن خمینی صحت ندارد
14:55/ خبر نامساعد شدن حال ایت الله سیدحسن خمینی در مراسم خاکسپاری آیت الله هاشمی صحت ندارد.

رویترز: مردم ایران در نمایشی از وحدت با رئیس جمهوری پیشین وداع کردند
14:28/ خبرگزاری رویترز با درج خبر مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی در صدر اخبار خود، نوشت: «امروز ده ها هزار ایرانی در تهران در نمایشی از وحدت به رئیس جمهوری عملگرای جمهوری اسلامی ادای احترام کردند.»

پیام تسلیت پوتین به روحانی
14:20/ ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با ارسال پیامی به رئیس جمهور ایران درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت.

حال آیت الله امامی کاشانی نامساعد شد
13:45/ حال آیت الله امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران در مراسم تشییع مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) نامساعد شد.

توصیف خاص سردار سلیمانی از آیت‌الله هاشمی
13:30/ سردار قاسم سلیمانی هم که در این مراسم حضور داشت، آیت الله هاشمی اینگونه را توصیف کرد:«آقای هاشمی همان حالتی که از اول داشت تا آخر داشت اما هاشمی تاکتیک‌هایی داشت. جناح هاشمی هم استکبار ستیز و هم دشمن ستیز بود.»

پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی در جوار امام(ره) آرام گرفت
13:35/ ظهر امروز و اندکی بعد از اذان ظهر پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی بر روی دست دوستاداران آن فقید انقلابی وارد صحن حرم مطهر امام (ره) شد و بر روی دستان خیل دوستدارانش وارد ضریح امام راحل گردید و بعد از انجام آداب دینی، خاکسپاری شد.
سید حسن خمینی، محمد هاشمی، محمد جواد ظریف، علی لاریجانی، محمدرضا عارف و محسن هاشمی در مراسم تدفین آیت الله هاشمی رفسنجانی شرکت داشتند.

روسیه در گذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت
13:15/ نماینده ویژه وزارت امور خارجه روسیه امروز (سه شنبه) با حضور در سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو تسلیت درگذشت رئیس جمهوری سابق ایران را ابلاغ کرد.


پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی وارد حرم امام راحل شد
12:45/ پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی پس از برگزاری مراسم تشییع از مقابل دانشگاه تهران وارد حرم امام راحل شد.

خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی وارد حرم مطهر شدند
11:50/ خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی، دقایقی پیش وارد حرم مطهر امام (ره) شدند.

فرانس ۲۴: هزاران نفر پیکر هاشمی رفسنجانی را تشییع کردند
11:45/ شبکه فرانس 24 به پوشش مراسم تشییع آیت الله هاشمی رفسنجانی پرداخت و نوشت هزاران نفر با حضور در دانشگاه تهران در مراسم تشییع رئیس جمهور اسبق ایران شرکت کردند.

تمرین یگان تشریفات برای مراسم استقبال از پیکر آیت الله هاشمی
11:30/ یگان تشریفات حرم مطهر امام خمینی(ره) در حال آماده سازی و تمرین جهت استقبال از پیکر همراه روح الله هستند.

مولوی عبدالحمید: آیت‌الله هاشمی در وحدت شیعه و سنی بسیار موثر بود
11:05/ مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان در جمع خبرنگاران گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی یک شخصیت استثنایی بود و برای مردم ایران زحمت زیادی کشید و فقدان ایشان قابل جبران نیست و ضایعه بزرگی به شمار می‌رود مگر اینکه خدا جبران کند.

آغاز مراسم تشییع و تدفین آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در حرم امام (ره)
11:00/ مراسم رسمی تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام خمینی (ره) دقایقی پیش در صحن حرم مطهر امام خمینی (ره) آغاز شد.

تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی از دانشگاه تهران آغاز شد
10:30/ لحظاتی قبل و پس از اقامه نماز، تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آغاز شد. پس از اقامه نماز بر پیکر مرحوم آیت‌الله علی‌اکبر هاشمی‌رفسنجانی توسط مقام معظم رهبری لحظاتی قبل مراسم تشییع پیکر وی از دانشگاه تهران آغاز شد.

مردم در خیابان های اطراف دانشگاه تهران نماز میت خواندند
10:20/ اجتماع پرشکوهی از مردم که برای تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی در خیابان های اطراف دانشگاه تهران حضور داشتند، همزمان با اقامه نماز میت توسط مقام معظم رهبری بر پیکر آیت الله هاشمی، آنان نیز با اقتدا به رهبری در خیابان ها نماز میت اقامه کردند.

رهبر معظم انقلاب بر پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی نماز اقامه کردند
10:00/ حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دقایقی پیش با حضور در دانشگاه تهران نماز میت را بر پیکر آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی اقامه کردند.


پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی برای اقامه نماز وارد مصلای دانشگاه تهران شد
9:55/ پیکر رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام برای اقامه نماز میت وارد مصلای دانشگاه تهران شد. قرار است تا دقایقی دیگر حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بر پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی نماز اقامه کنند.

پخش زنده مراسم تشییع و تدفین پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی
9:50/ مراسم اقامه نماز، تشییع و خاکسپاری پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از شبکه یک سیما، شبکه خبر، رادیو ایران، رادیو تهران، رادیو جوان و رادیو فرهنگ در حال پخش است.

رییس جمهوری وارد دانشگاه تهران شد
9:47/ رییس جمهوری دقایقی پیش برای شرکت در مراسم تشییع آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام وارد دانشگاه تهران شد .

سفرا به مشایعت‌کنندگان پیوستند
9:40/ سفرای کشورهای خارجی نیز به مشایعت‌کنندگان پیکر آیت‌الله پیوسته و هم‌اکنو درحال عبور از میان جمعیت هستند.مولوی عبدالحمید (امام جمعه اهل سنت زاهدان) هم در میان جمعیت دیده می‌شود.

امام جمعه مشهد در پایتخت
9:38/ آیت‌الله علم الهدی (امام جمعه مشهد) نیز با سفر از مشهد مقدس به پایتخت؛ در مراسم نماز و تشییع آیت‌الله هاشمی حاضر شده است.

سردار سلیمانی به جمع تشییع کنندگان پیوست
9:40/ سردار سلیمانی لحظاتی پیش در حالی از میان جمعیت عزادار تهران وارد خیایان انقلاب تهران شد شور و شعف انقلابی پس از دیدن وی شعله ور شد

گردهمایی سینماگران برای مشایعت آیت‌الله هاشمی
9:35/ خانه سینما که روز گذشته با انتشار متنی از سینماگران دعوت کرده بود سینماگران کشور به‌صورت گروهی در مراسم تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی حضور پیدا کنند؛ امروز مملو از جمعیت سینمایی شده است.

توقف خودرو حامل خانواده آیت الله هاشمی
9:30/ یک دستگاه اتوبوس که بانوان خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی را برای این مراسم تا جلوی درب دانشگاه آورده بود از ساعات اولیه صبح متوقف بود و نمی توانست خانواده وی را به دلیل ازدحام و فشار جمعیت پیاده کند.

حضور شخصیت‌های لشکری و کشوری در مراسم وداع با پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی

پیام تسلیت رهبری بار دیگر قرائت شد
9:00/ با آغاز مراسم و در شرایطی که جمعیت خود را برای اقامه بر پیکر آیت‌الله هاشمی آغاز می‌کند؛ پس از قرائت آیاتی از قرآن؛ پیام تسلیت رهبر انقلاب به مناسبت درگذشت آیت‌الله هاشمی در فضای دانشگاه تهران طنین‌انداز شد.

همدردی مردم با فرزندان هاشمی رفسنجانی
8:30/ مهدی و یاسر هاشمی در حاشیه مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی در میان جمعیت حضور یافتند و مردم به ابراز همدردی با آنها پرداختند.

مسیرهای منتهی به دانشگاه تهران مسدود شد
8:15/ درحالی‌که قرار بود مراسم تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از ساعت هشت و نیم صبح آغاز شود؛ اما به دلیل کثرت جمعیت؛ از دو ساعت پیش از آغاز مراسم؛ جمعیت زیادی در مناطق نزدیک به میدان انقلاب تجمع کردند.از ساعت ۷ صبح میدان ولیعصر و فاطمی و مسیر فاطمی به انقلاب و نیز تمامی مسیرهای منتهی به دانشگاه تهران به دلیل حضور جمعیت مسدود شده و تردد اتومبیل‌ها ممنوع شده و پلس از ورود ماشین‌ها جلوگیری می‌کند.تعداد زیادی از جمعیت حاضر در مراسم؛ خود را با اتوبوس و از نقاط مختلف تهران به خیابان‌های مرکزی شهر و حوالی میدان انقلاب رسانده‌اند.

حضور گسترده مردم در مراسم تشییع
8:00/ با وجود اعلام آغاز مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی از ساعت 8 ونیم، خیابانهای منتهی به دانشگاه تهران از ساعت 7 صبح امروز شاهد حضور مردم برای شرکت در این مراسم است.

انتقال پیکر آیت الله هاشمی به دانشگاه تهران
7:50 / پیکر آیت الله هاشمی با امبولانس به دانشگاه تهران انتقال یافت.


با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید