ايسنا/ سيد حسن خميني با انتشار يادداشتي در صفحه اينستاگرامش ضمن بيان خاطره‌اي از آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، درگذشت وي را به عفت مرعشي، همسر ايشان، تسليت گفت.

متن کامل يادداشت حجت‌الاسلام و المسلمين سيد حسن خميني به شرح زير است:

«امروز تن حضرت آيت‌الله هاشمي را در خاک گذاشتند و من که به اندازه عمرم از اين مرد خاطره دارم، ناباورانه نگاه مي‌کردم. سي‌وشش سال همسايه ديوار به‌ ديوار بوديم و با فرزندان ايشان از کودکي، هم‌بازي و هم‌درس و هم‌مدرسه. روزي همراه ايشان به سفر رفتم. جنگ بود و هزار خطر. مادرم از پدرم پرسيد براي حسن خطر ندارد؟ يادم نمي‌رود که جواب شنيد اگر خطري آشيخ اکبر را تهديد کند، بگذار حسن را هم تهديد کند. نمي‌دانم چرا، ولي بسيار دوستش مي‌داشتم. نوشته‌اند الحبّ و البغض يتوارثان ( حب و بغض به ارث مي رسند) شايد اين نيز ميراث ماست.

در اين سال‌ها و سال‌هاي مبارزه همسر مکرمه‌اش که سال‌ها از نزديک‌ترين دوستان و همدمان همسر امام بود، بسيار سختي کشيد. کمتر به ايشان تسليت گفته شده است. لازم دانستم به اين بانوي بزرگوار که از نوادگان مرجع عظيم‌الشأن حضرت آيت‌الله العظمي سيد محمد کاظم يزدي (ره) است ،مستقلاً تسليت بگويم.

پريشب خطاب به بدن بي‌جان آقاي هاشمي مي‌گفت بي‌معرفت مگر قرار نبود مرا تنها نگذاري؟ حالا من بي‌تو چه کنم؟ تقدير ديگرگونه رقم خورد.»

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد