باشگاه خبرنگاران/ یکی از داستان های مشهور علمی تخیلی در جهان "شهر سفید" است که داستانی علمی تخیلی نوشته آقای Doug Preston درباره یک شهر افسانه ای در قاره آمریکای جنوبی است.
این داستان از یک دانشمند باستان‌شناس به نام "استیو الکینز" (Steve Elkins) حکایت دارد که تصمیم می‌گیرد به جستجو درباره حقیقت گم شده در منطقه هندوراس و جنگل های بارانی آن بپردازد.
او برای جستجو در میان جنگل های انبوه از نوعی دستگاه هوشمند لیزری به نام "لیدار" (LIDAR) استفاده کرد که جنگل را اسکن کرده و اشیاء یا ابزار دست ساز انسان ها را شناسایی و نشان می داد.
هزینه‌های بالای انجام این کار باعث می‌شود آقای الکینز تصمیم بگیرد از گروهی متشکل از محققان موسسه National Geographic و خود نویسنده کتاب کمک بگیرد و همراه با آنها به ماجراجویی در عمق جنگل ها بپردازد.
آنها پس از سعی و تلاش فراوان و البته استفاده از فناوری های مدرن نقشه برداری و اسکن جنگل موفق به کشف چندین کتیبه، مجسمه و آثار باستانی مرموز در عمق جنگل های باستانی شدند.
کارشناسان اعتقاد دارند این آثار از قرن 16 میلادی به جای مانده است و می تواند متعلق به اقوام بومی این کشور یا مهاجران اروپایی باشد که در این جنگل ها زندگی می کردند.
فیلم سازان همراه یک گروه مستندساز منحصربفرد از آثار باستانی کشف شده توسط باستان شناس تولید کرده اند.

گروه ماجراجو در طول این سفر شگفت انگیز به انواع مشکلات و دردسرها دچار می‌شوند؛ برای مثال نویسنده کتاب در اثر نیش نوعی پشه دچار التهاب و عفونت شدید و به جا ماندن زخم سالک بر روی صورت خود شد.
با وجود انواع مشکلات و دردسرها، گروه از کشف این آثار بسیار خوشحال شده پس از یافتن تمدن باستانی رئیس جمهور وقت هندوراس دستور محافظت از آثار و منطقه را می‌دهد تا سارقان اشیاء عتیقه به آنها دستبرد نزنند.
اعضای تیم اعتقاد دارند جنگل بارانی هندوراس هنوز رازهای بسیاری را در خود جای داده و زمان طولانی مورد نیاز است تا بتوان حقایق بیشتری در خصوص تمدن ها و اسرار باستانی این جنگل پیدا کرد.با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید