باشگاه خبرنگاران/ يکي از داستان هاي مشهور علمي تخيلي در جهان "شهر سفيد" است که داستاني علمي تخيلي نوشته آقاي Doug Preston درباره يک شهر افسانه اي در قاره آمريکاي جنوبي است.
اين داستان از يک دانشمند باستان‌شناس به نام "استيو الکينز" (Steve Elkins) حکايت دارد که تصميم مي‌گيرد به جستجو درباره حقيقت گم شده در منطقه هندوراس و جنگل هاي باراني آن بپردازد.
او براي جستجو در ميان جنگل هاي انبوه از نوعي دستگاه هوشمند ليزري به نام "ليدار" (LIDAR) استفاده کرد که جنگل را اسکن کرده و اشياء يا ابزار دست ساز انسان ها را شناسايي و نشان مي داد.
هزينه‌هاي بالاي انجام اين کار باعث مي‌شود آقاي الکينز تصميم بگيرد از گروهي متشکل از محققان موسسه National Geographic و خود نويسنده کتاب کمک بگيرد و همراه با آنها به ماجراجويي در عمق جنگل ها بپردازد.
آنها پس از سعي و تلاش فراوان و البته استفاده از فناوري هاي مدرن نقشه برداري و اسکن جنگل موفق به کشف چندين کتيبه، مجسمه و آثار باستاني مرموز در عمق جنگل هاي باستاني شدند.
کارشناسان اعتقاد دارند اين آثار از قرن 16 ميلادي به جاي مانده است و مي تواند متعلق به اقوام بومي اين کشور يا مهاجران اروپايي باشد که در اين جنگل ها زندگي مي کردند.
فيلم سازان همراه يک گروه مستندساز منحصربفرد از آثار باستاني کشف شده توسط باستان شناس توليد کرده اند.

گروه ماجراجو در طول اين سفر شگفت انگيز به انواع مشکلات و دردسرها دچار مي‌شوند؛ براي مثال نويسنده کتاب در اثر نيش نوعي پشه دچار التهاب و عفونت شديد و به جا ماندن زخم سالک بر روي صورت خود شد.
با وجود انواع مشکلات و دردسرها، گروه از کشف اين آثار بسيار خوشحال شده پس از يافتن تمدن باستاني رئيس جمهور وقت هندوراس دستور محافظت از آثار و منطقه را مي‌دهد تا سارقان اشياء عتيقه به آنها دستبرد نزنند.
اعضاي تيم اعتقاد دارند جنگل باراني هندوراس هنوز رازهاي بسياري را در خود جاي داده و زمان طولاني مورد نياز است تا بتوان حقايق بيشتري در خصوص تمدن ها و اسرار باستاني اين جنگل پيدا کرد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد