باشگاه خبرنگاران/ رییس دانشگاه خواجه نصیر گفت: افزایش کیفیت آموزش عالی با ورود به عرصه های بین المللی امکان پذیر است.
افزایش کیفیت آموزش عالی با ورود به عرصه های بین المللی ارتباط مستقیم داردعلی خاکی صدیق رییس دانشگاه خواجه نصیر گفت:طی سالهای گذشته نوعی بی برنامگی در کفیت آموزش عالی داشتیم و همین امر موجب شد تا شاهد تعطیلی دیپلماسی علمی در کشور باشیم.
وی ادامه داد: افزایش بی رویه مراکز آموزش عالی، تقسیم تقریبا مساوی بودجه در میان تمامی دانشگاهها، نگاه یکسان در سیاست های کلان آموزش عالی و نداشتن زیر ساخت مناسب موجب شده تا دانشگاهها نتوانند به صورت کامل به عرصه بین المللی وارد شوند.
رییس دانشگاه خواجه نصیر بیان کرد: ورود به عرصه بین المللی بسیار مهم است چرا که موجب افزایش کفیت آموزش عالی در کشور می شود.
خاکی صدیق تصریح کرد: : جذب سرمایه، جلوگیری از خروج نخبگان، بالابردن ضریب نفوذ نظام اسلامی در جهان، ورود جدی به عرصه پژوهش های علمی و مرجعیت علمی در جهان از دستاوردهای ورود دانشگاهها به عرصه های بین المللی است.
وی گفت: در دو دهه گذشته بسیاری از کشورهای دنیا به گونه ای برنامه ریزی کرده اند تا دانشگاههای آنها در ترازهای بین المللی قرار گیرند.
رییس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی یادآورشد: به طور مثال کشورهایی مانند چین، کره جنوبی، ژاپن و روسیه طی سالهای گذشته برنامه ریزی های مختلف برای قرار گرفتن در ترازهای بین المللی را انجام دادند چرا که این کشورها نتایج بین المللی سازی آموزش عالی را جدی گرفته اند.
خاکی صدیق یادآورشد: کیفیت در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور امری پسندیده و بسیار مطلوب است که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از آن حمایت می کند.با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید