ايسنا/ دکتر گورابي، رييس پژوهشگاه رويان با بيان اينکه منتظر اعلام نظر سازمان حفاظت محيط زيست در خصوص شبيه‌سازي يوز ايراني هستيم، گفت: در صورت تامين مالي شبيه‌سازي يوز ايراني قطعا انجام مي‌شود.
حميد گورابي، در خصوص نتايج مذاکرات پژوهشگاه رويان با سازمان حفاظت محيط زيست در راستاي شبيه‌سازي يوز ايراني، اظهار کرد: براي حفظ نسل حيوانات در حال انقراض از طريق کلونينگ با سازمان حفاظت محيط زيست و شهرستانها مذاکراتي را انجام داديم.
رئيس پژوهشگاه رويان افزود: به اين موضوع خوشبين هستيم اما بايد براي به نتيجه رسيدن مذاکرات منتظر بمانيم.
وي ادامه داد: در صورت تامين مالي پژوهشگاه به طور قطع اين شبيه‌سازي را انجام خواهد داد اما بايد در نظر گرفت که اين مساله منفعتي براي سرمايه‌گذار ندارد چرا که خيرين هزينه‌کرد در بخش هاي مربوط به بيماري‌هاي انساني را به اين گونه عمليات ترجيح مي دهند.
گورابي تصريح کرد: ورود به اين نوع تحقيقات و عمليات علمي نياز به بودجه و صبر زياد دارد.
رئيس پژوهشگاه رويان همچنين به منابع مالي نيز اشاره کرد و گفت: تمام سازمانها با مساله کمبود منابع مالي مواجه هستند که يکي از راه‌حل‌هاي گذر از اين معضل تشکيل صندوق‌هاي مختلف است که البته رويان نيز دو صندوق نيکوکاري و جسورانه رويش را راه‌اندازي کرده است.
وي افزود: در واقع سرمايه‌گذاري در اين نوع صندوق‌ها، موجب مي‌شود سرمايه‌گذاري به جاي هزينه‌کرد در بخش‌هايي همچون مسکن و واسطه‌گري در بازار،‌ در زمينه تحقيقات علمي سرمايه‌گذاري و سود مناسبي نيز کسب کند.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد