ايسنا/ دبير کلان منطقه 2 آمايشي وزارت بهداشت از برنامه اين وزارتخانه براي جذب دانشجو در رشته «ترافيک و سلامت» خبر داد و گفت: اين رشته براي اولين بار در دوره‌ کارشناسي ارشد و در دانشگاه علوم پزشکي تبريز راه‌اندازي خواهد شد.
دکتر سعيد اصلان‌آبادي با اعلام اين مطلب اظهار کرد: کلان منطقه آمايشي 2 وزارت بهداشت به 4 دانشگاه علوم پزشکي شامل دانشگاه‌هاي علوم پزشکي تبريز، اروميه، اردبيل و مراغه تقسيم‌بندي شده است که اين دانشگاه‌ها علاوه بر 11 ماموريت مشترک خود، موظف هستند 4 ماموريت ويژه نيز در حوزه علوم پزشکي انجام دهند و در خصوص آن تصميم‌گيري‌ کنند.
وي در ادامه تصريح کرد: بررسي و تصميم‌گيري در خصوص موضوعات «حوادث ترافيکي سلامت»، «رويکردهاي زيست‌محيطي»، «روانپزشکي و روانشناسي» و در نهايت «کاربرد داروسازي» چهار نوع ماموريت ويژه‌اي است که وزارت بهداشت به دانشگاه‌هاي کلان‌منطقه آمايشي 2 واگذار کرده است. در واقع تمامي اين ماموريت‌ها به دليل قدمت، تخصص و کارهايي که دانشگاه علوم پزشکي تبريز در اين زمينه انجام داده است، محول شده است.
دبير کلان منطقه آمايشي 2 وزارت بهداشت همچنين يادآور شد: دانشگاه‌هاي تحت پوشش اين کلان‌منطقه در دو ماموريت محول شده يعني رويکردهاي زيست‌محيطي و حوادث ترافيکي سلامت اقدامات بسيار سازنده و کاربردي انجام داده است، به طوري که در حوزه حوادث ترافيکي تصميم به راه‌اندازي رشته «ترافيک و سلامت» در دوره کارشناسي ارشد گرفته شد. در حال حاضر برنامه آموزشي اين رشته تصويب شده و از سال آينده دانشجو پذيرش خواهيم کرد.
به گفته اصلان‌آبادي، علاوه بر راه‌اندازي رشته فوق، رشته‌هاي جديدي نيز در زمينه زيست‌محيط در حال تصويب است که برنامه آموزشي برخي رشته‌هاي مرتبط به وزارت بهداشت ارسال شده است، در صورت تاييد اين رشته‌ها راه‌اندازي شده و دانشجو پذيرش مي‌شود.

معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشکي تبريز در ادامه تاکيد کرد: حدود 17 هزار دانشجو در مقاطع و رشته‌هاي مختلف علوم پزشکي در کلان منطقه آمايشي 2 مشغول به تحصيل هستند که يک‌سوم اين دانشجويان در دانشگاه علوم پزشکي تبريز در دوره‌ کارشناسي ارشد و دکتري تحصيل مي‌کنند.
وي در پايان خاطرنشان کرد: برنامه تحول آموزش پزشکي حرکت منسجم و هدفمندي را در دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کشور ايجاد کرد که بر اساس آن نقشه راه هر دانشگاه مشخص شد و نتيجه اين حرکت عظيم طي چند سال آينده مشخص خواهد شد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد