خبرآنلاين/ بدنسازي و ورزش با استفاده از واقعيت مجازي/هيجان به کمک سلامت مي‌آيد
کمپاني ايکاروس دستگاهي طراحي کرده که افراد مي‌توانند با استفاده از واقعيت مجازي با آن به تمرين بپردازند.
افراد مي‌توانند با توجه به قابليت‌هاي فيزيکي خود يک بازي را انتخاب کنند. سپس کاربر براي استفاده از اين دستگاه بايد در حالت خوابيده بر روي شکم قرار بگيرد و پاها و دستان خود را در قسمت‌هاي مشخص‌شده قرار دهد و سپس هدست واقعيت مجازي را روي چشمان خود بگذارد.
کمپاني ايکاروس اين محصول را با نام تجاري "اکتيو وي آر" روانه بازار کرده است. کاربران مي‌توانند براي کار با اين دستگاه از هدست‌هاي واقعيت مجازي موجود در بازار استفاده کنند.
ژوهانس شال از مسئولان ايکاروس گفت: اين دستگاه تجربه‌اي بي‌نظير را در اختيار شما قرار مي‌دهد. شما مي‌توانيد به شخصيت‌هاي مختلفي نظير سوپرمن و بتمن تبديل شويد و طي اين تجربه دلپذير تمام اندام‌هاي بدن خود را به تحرک وادار کنيد.
وي افزود: شنا، شيرجه، چتربازي، موتورسواري و فعاليت‌هايي از اين دست مجموعه بازي‌هايي را تشکيل مي‌دهند که مي‌توانيد از آنها براي تمرين استفاده کنيد.
نحوه قرارگيري اجزاي مختلف اين دستگاه بسته به نوع بازي انتخابي کاربر متفاوت است و در هر بازي با توجه به مقتضيات آن وضعيت قرارگيري اجزاي دستگاه متفاوت مي‌شود تا آنجا که وضعيت شيرجه زدن و يا بالا رفتن از صخره‌ نيز قابل شبيه‌سازي است. در حالت افقي مي‌توان با حرکت دادن شانه‌ها دستگاه را رو به پايين يا بالا چرخاند.
ژوهانس شال خاطرنشان کرد: براي استفاده از اين دستگاه کمي تمرين و تمرکز لازم است و کاربر به هيچ عنوان کار سختي پيش رو ندارد.
قيمت اين دستگاه 8 هزار دلار است و قابليت استفاده در آپارتمان را نيز دارد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد