مهر/ نشست هم انديشي ستاد توسعه علوم و فناوري‌هاي شناختي با متخصصين بيمارستان ضيائيان در آزمايشگاه ملي نقشه برداري مغز برگزار شد.
در ابتداي اين جلسه محمد تقي جغتايي مشاور عالي ستاد در امور آموزش توضيحاتي درباره هدف کلي ستاد براي ترغيب روان پزشکان و راديولوژيست ها براي روي آوردن به رويکرد شناختي ارائه کرد.
وي سپس بر اولويت‌هاي ستاد علوم شناختي از جمله نقشه برداري مغز تاکيد و با دعوت از پژوهشگران به تعريف طرح هاي پژوهشي از حضار خواست که به طور جدي از کليه نيروهاي خود در اين امر مهم استفاده کنند.
جغتايي همچنين در خصوص برنامه حمايتي ستاد براي اعزام پژوهشگران جوان به مراکز معتبر علمي خارج از کشور براي افزايش پتانسيل علمي کشور در زمينه ارزيابي و توانبخشي شناختي توضيحاتي ارائه کرد.
در ادامه، حسين قديري مدير نيروي انساني آزمايشگاه ملي نقشه برداري مغز توضيحاتي در مورد تجهيزات موجود در آزمايشگاه ارائه و از برنامه هاي آتي اين مرکز براي خريد تجهيزات جديد از جمله دستگاه MEG (انسفالوگرافي مغناطيسي) خبر داد و گفت: اين نخستين دستگاه MEG در کشور خواهد بود که پس از نصب و راه اندازي، در آزمايشگاه ملي در دسترس پژوهشگران سراسر کشور قرار خواهد گرفت.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد