آخرين خبر/ ششمين قرباني جنايت هولناک امروز در اراک در بيمارستان جان باخت.

به گزارش رکنا، عامل قتل عام اراک با برنامه ريزي قبلي به خانه مامور نيروي انتظامي به قصد انتقام حمله کرد و به گلوله بست. عامل قتل عام در اراک پس از برنامه ريزي براي انتقام با قيد وثيقه از زندان خارج شد و به همراه برادرش در ساعت 5:30 صبح به خانه يکي از قربانيان رفتند و افراد حاضر در خانه را به رگبار بستند. يک ساعت پس از اين جنايت عامل قتل عام به خانه يک مامور نيروي انتظامي رفت و وي را به همراه خانواده اش به گلوله بست و از محل گريخت، در طي اين دو حادثه پنج نفر در محل کشته شدند و يک خانم جوان نيز در بيمارستان جان باخت.

جزئيات ديگر حادثه


حسيني طاهري دادستان اراک در گفت و گو با روابط عمومي دادستاني کل کشور و به نقل از فارس، با اعلام اينکه قاتل پس از وقوع جنايت از محل حادثه گريخته و تلاش ها براي دستگيري او ادامه دارد گفت:ريشه اين حادثه به اختلاف قبلي ميان اين خانواده ها بر مي گردد،بطوري که سال گذشته اين فرد به اتهام ايراد صدمه بدني عمدي در جريان يک نزاع دستگير و روانه زندان مي شود.

دادستان اراک با اعلام اينکه در آن درگيري متاسفانه يک نفر به قتل مي رسد گفت: عامل حادثه امروز، پس از آن درگيري به جرم ايراد صدمه بدني عمدي دستگير و روانه زندان مي شود و پس از يک سال، در تاريخ دهم دي ماه امسال با قرار وثيقه دويست ميليون توماني آزاد مي شود.

وي افزود:بر اساس تحقيقات و اطلاعات اوليه، اين شخص پس از آزادي،از سوي خانواده و بستگان به عنوان عامل ايجاد نابساماني و مشکلات در خانواده مورد شماتت قرار مي گيرد و فشار نيز از سوي خانواده مقتول درگيري سال گذشته به خانواده آنها بوده که بايد از شهر اراک کوچ کنند و بروند،مجموعه اين فشارها و بگو مگو ها گويا موجب سکته پدر متهم و در نهايت وارد آمدن فشار روحي مضاعف بر روي متهم و در نتيجه حمله مسلحانه به خانواده هاي مرتبط و شاهد در حادثه سال قبل و کشته شدن شش نفر مي شود.

حسيني طاهري تاکيد کرد:قاتل صبح امروز با يک اسلحه کلاشينکف ابتدا به سراغ خانواده اي مي رود که در ماجراي سال قبل به عنوان شاهد با پليس همکاري کرده و موجب دستگيري وي شده بودند،در آنجا با شليک گلوله 4 نفر را به قتل مي رساند و سپس به سراغ خانواده اي مي رود که در جريان نزاع سال قبل يک نفر از آنها توسط فرد همراه او کشته شده بود. در آنجا نيز پدر و مادر آن خانواده را به قتل مي رساند و در اين ميان دو نفر نيز مجروح مي شوند.

به گفته دادستان اراک قاتل که فردي 26 ساله بوده هم اکنون متواري است و تلاش ها براي دستگيري او ادامه دارد.

همچنين فرمانده نيروي انتظامي استان مرکزي در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنيم آخرين جزئيات از پيگيري پرونده تيراندازي مرگبار اراک را تشريح کرد.
سردار کيومرث عزيزي با اشاره به اقدامات پليسي در اين‌باره اظهار داشت: به دنبال عمليات ضربتي پليس از صبح تاکنون ماموران انتظامي موفق به دستگيري شخصي که عامل جابه‌جايي عوامل اين تيراندازي بوده شدند. وي افزود: اين فرد به‌عنوان کمک و نيز جابه‌جايي قاتلان فعاليت داشته است که بازداشت شده و تحقيقات پليسي از او آغاز شده است. فرمانده نيروي انتظامي استان مرکزي با اشاره به انتشار خبري در رابطه با شهادت يکي از کارکنان ناجا در اين تيراندازي‌ها گفت: متاسفانه يکي از کارکنان نيروي انتظامي در بين مقتولان حادثه بوده است که وي برخلاف شايعات پس از پايان ساعت کاري و به منظور استراحت و مرخصي به منزل مراجعه کرده و يکي از اعضاي خانواده‌هاي مقتولان بوده است.

عزيزي خاطرنشان کرد: از مردم و رسانه‎‌ها درخواست داريم که آخرين اخبار صحيح و قانوني را از طريق مراجع قانوني و ذي‌صلاح دريافت کنند.


با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد