ايسنا/ سرمربي استقلال گفت: احتمالا فردا يک جوان ديگر به ترکيب ما اضافه مي‌شود.
عليرضا منصوريان در نشست خبري پيش از ديدار تيمش برابر نفت تهران گفت: پيش از اينکه درباره بازي صحبت کنم، درگذشت اميرحسين مرادي را تسليت مي گويم. همچنين به آقاي نبي هم بابت درگذشت برادرش تسليت مي گويم.
او ادامه داد: درباره بازي با نفت بايد بگويم که شرح تمريني خوبي داشتيم. در اين ۱۰ روز خوب تمرين کرديم و سعي مي‌کنيم با شکل تيم جوانمان به همراه يکي دو با تجربه به زمين برويم. يک جوان هم احتمالا به ترکيب فرداي ما اضافه مي‌شود. محرومي نداريم ولي به دليل خراب بودن زمين تمريني‌مان، مگويان را از دست داديم و قبلش هم انصاري مصدوم شد. جاي ديگري هم پيدا نکرديم تا تمرين کنيم.
منصوريان درباره وضعيت نقل و انتقالات تيمش گفت: آرش افشين از جمع ما جدا شد. امروز هم ميثم مجيدي و امين حاج‌محمدي در اختيار باشگاه هستند. خروجي ديگري فعلا نداريم. بايد به ورودي‌هايمان نگاه کنيم. تمرکزمان روي جبارف کاپيتان ازبکستان و آندو تيموريان است تا آنها را جذب کنيم.
سرمربي استقلال درباره ممنوع‌الخروجي بازيکنان تيمش گفت: بيشتر از ۱۰ بازيکن دچار اين مشکل هستند. تا زماني که باشگاه‌ها ذي‌نفع نشوند و طرف حساب سازمان امور مالياتي نشوند، اين مشکل هست. وقتي که من به عنوان مربي يا بازيکنانم مقابل سازمان مالياتي هستيم، قراردادي برابر ما قرار مي‌گيرد. چه تعمدي وجود دارد که باشگاه پول ما را بدهد تا ما بتوانيم مالياتش را بدهيم؟ باشگاه‌ها به راحتي مي‌توانند پول اعضاي باشگاهشان را ندهند ولي سازمان امور مالياتي از ما پول را مي‌خواهد. من خودم از سال گذشته، يک هزار توماني نگرفته‌ام ولي سازمان مالياتي کشور من را مي‌شناسد. آنها ماليات آن پول نگرفته را مي‌خواهند.
او ادامه داد: ما دنبال راهکار هستيم که چگونه پولمان را بگيريم. به تاج پيشنهاد داده‌ام که الگوي فوتبالمان را بر اساس ليگ آلمان بگذاريم. در آنجا وقتي قرارداد مي‌بنديد، باشگاه طرف حساب سازمان مالياتي است. بدون اينکه به من اطلاع دهند، پول ماليات مرا به سازمان مربوطه مي‌دهند. در آخر هم هر پولي که من خرج کرده‌ام و شامل ماليات هم نبوده را به من پس مي‌دهند. اين تعهد بايد شامل حال باشگاه شود. از شما مي‌خواهم به اين پردازش کنيد. با اين فضا مي‌توانيم مقابل پول سياه بايستيم. به شما قول مي‌دهم که اگر اين مسئله قانوني شود، مديرعاملي در ايران ديگر اينقدر جذابيت ندارد. ديگر کسي با دسته چک به راحتي بازيکن نمي‌خرد. الان کسي ۱ ميليارد قرارداد مي‌بندد ولي اگر ۳۰۰ ميليون بگيرد بايد کلاهش را بالا بيندازد. الان يک تيم مي‌خواهد به ليگ برتر بيايد و ۲۰ ميليارد هزينه کند. چرا ضمانت نامه بانکي نمي‌گيرند؟ بالغ بر ده ها ميليارد تومان پرونده در کميته انضباطي است و کسي گارانتي ندارد. ابزار کمک به فوتبال رسانه ها هستند و مي توانند در اين زمينه کمک کنند.
وي درپاسخ به سوالي درباره ناراحتي نفتي ها از تمرين استقلال در تختي گفت: مي دانم دايي ناراحت است ولي من از مديرعامل باشگاه‌مان خواستم اين مسئله را حل کند تا ما يک تمرين بکنيم و نمي‌دانم او کرايه کرد يا مسئله ديگري در ميان بود ولي ما آنجا تمرين کرديم. بازيکنانم در تختي فرق بين کمپ حجازي و تختي را فهميدند و حس خوبي بدست آوردند.
او درباره تجمع برخي هواداران استقلال گفت: يک سري تصوير ديدم که من آنها را در سکوها نديده‌ام. آنها را حتي در تمرينات هم نديده‌ام. ما در تمرين با هواداران راحت هستيم. اينکه عده‌اي در زمان تمرين ما و در زماني که تمرين باز است، تجمع مي‌کنند عجيب است. افتخاري به من گفت که برخي از هواداران را صدا کرده و با آنها صحبت هم کرده است. ما فقط به آرامش نياز داريم. هرکس پشت اين قضيه هست، اگر استقلال را دوست دارد، بداند ما به آرامش نياز داريم.
سرمربي استقلال در پاسخ به اين سوال که آيا حاشيه‌اي درباره بنر مرحوم هاشمي رفسنجاني در تمرين تيمش ايجاد شده است گفت: اصلا چنين چيزي صحت ندارد.
وي درباره تيموريان و جبارف گفت: ما نمي‌توانيم بگوييم جذب اين دو قطعي شده است. در اين دو نقطه نياز داشتيم براي رسيدن به ريتم، بايد از انرژي ابراهيمي به خوبي استفاده کنيم. بايد يک نفر را جذب کنيم که درک خوبي از بازي اميد ابراهيمي داشته باشد. آندو اين درک را در تيم ملي نسبت به ابراهيمي دارد. در نفت ما هميشه با ايمان مبعلي شروع مي‌کرديم ولي ريتم دادن با بازيکنان با تجربه است.
منصوريان در پاسخ به سوالي درباره آندرانيک تيموريان، عنوان کرد: قطعا اگر بگوييم که همزمان تيموريان مي‌تواند به استقلال کمک کند و هم استقلال به او کمک کند، حرف درستي زده‌ايم.