ديجياتو/ صبح امروز نشريه کره اي Investor به نقل از منابع مطلع در صنعت موبايل اعلام نمود که سامسونگ قصد دارد 60 ميليون دستگاه از پرچمدار آتي اش يعني گلکسي اس 8 را به بازار عرضه نمايد.

اين شرکت ظاهرا سفارش براي تهيه قطعات مورد نياز کهکشاني بعدي اش را به شرکاي تجاري خود ارائه کرده و تمام تلاشش را نيز به خدمت گرفته تا موبايل مذکور را اواسط ماه آوريل (حدودا اواخر فروردين ماه) عرضه نمايد که تقريبا يک ماه ديرتر از موعد هميشگي اش است.

ظرف چهار سال گذشته سامسونگ همواره رونمايي از برترين موبايل هاي اندرويدي اش را در MWC (کنگره جهاني موبايل بارسلون) انجام داده که معمولا اواخر اسفند ماه برگزار مي شود.

اما باز گرديم به موضوع اصلي اين خبر؛ مسلما 60 ميليون موبايل رقم بسيار بالايي محسوب مي گردد که تحقق آن منوط به انجام برنامه ريزي هاي گسترده ايست.

با نگاهي به آمار و ارقام فروش گذشته سامسونگ در خواهيم يافت که اين شرکت پيشتر رقمي مابين 45 تا 48 ميليون موبايل را به فروش رسانده که البته در ميان پرچمداران کهکشاني، گلکسي اس 4 با فروش 70 ميليون دستگاه در سال 2013 رکورد دار است. نسخه قبلي اين موبايل يعني گلکسي اس 3 نيز فروشي نزديک به 65 ميليون دستگاه را تجربه کرد.

در هر صورت به نظر مي رسد که کره اي ها صرفا براي جبران زيان هاي ناشي از مشکلات به وجود آمده براي گلکسي نوت 7 اين هدف جاه طلبانه را براي خود برگزيده اند.

طبق اعلام منابع اين خبر، سامسونگ در نظر دارد توليد انبوه گلکسي اس 8 را از ماه مارس (اسفندماه) آغاز نمايد و ماهانه 5 ميليون دستگاه از آن را در اختيار خرده فروش ها قرار دهد. در اين گزارش همچنين اشاره اي هم به نام شرکت Partron شده که در زمينه ساخت ماژول اسکنر عنبيه چشم فعاليت مي کند و همچنين نام شرکت Sekonix (سازنده لنز دوربين)، Samsung Electro-Mechanics و Amotech نيز به عنوان شرکاي تامين کننده قطعه سامسونگ ذکر گرديده است.

هدف فروش صد ميليوني براي سري گلکسي J

براساس گزارشات همچنين گفته مي شود که سامسونگ قصد دارد در سال جاري ميلادي فروش موبايل هاي ميان رده گلکسي A و همچنين سري اقتصاي گلکسي J را به ترتيب به ارقام 20 و صد ميليون دستگاه برساند.

گفتني است هنوز يک هفته اي بيشتر از معرفي سري 2017 موبايل هاي خانواده گلکسي A سامسونگ نمي گذرد و با در نظر داشتن امکاناتي نظير بدنه ضد آب و وجود حسگر اثرانگشت در اين محصولات که از پرچمداران شرکت کره اي گرفته شده است، انتظار مي رود که سري گلکسي A با استقبال خوبي از سوي کاربران روبرو گردند.

مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»