ايسنا/ مراسم تشييع پيکر آيت الله هاشمي رفسنجاني در حالي برگزار شد که به دليل ازدحام جمعيت، مشترکان تلفن همراه براي برقراري مکالمه و استفاده از ديتا با اختلالاتي مواجه شدند.

به طور معمول در هنگام ازدحام جمعيت در يک محدوده خاص، سرويس‌دهي اپراتورها با مشکلاتي مواجه مي‌شود و مشترکان در آن محدوده امکان دسترسي به خدمات مطلوب را از دست مي‌دهند. بر همين اساس معمولا در اين شرايط اپراتورها با استفاده از تجهيزات سيار تلاش در سرويس‌دهي بهتر به مشترکان دارند. اما صبح امروز در مراسم تشييع پيکر آيت الله هاشمي رفسنجاني با وجود قابل پيش‌بيني بودن ازدحام جمعيت، آنتن دهي موبايل و اينترنت با اختلالاتي همراه بود.

پيگيري موضوع از اپراتورهاي تلفن همراه نيز يک پاسخ واحد در بر داشت و شرکت‌هاي همراه اول و ايرانسل هر دو اينگونه توضيح دادند تا جايي که مجوزهاي استفاده از BTSسيار صادر شده اين تجهيزات مورد استفاده قرار گرفته، ولي با اين حال در مناطقي که امروز براي مراسم تشييع در نظر گرفته شده بود، پاره‌اي از مشکلات و اختلالات به دليل تراکم جمعيت رخ داده که طبيعي است.

پيش از اين نيز به هنگام حضور مردم در جماران براي وداع با پيکر آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، رييس مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت ارتباطات اينگونه عنوان کرده بود که احتمال کندي در منطقه جماران وجود دارد و اپراتورهاي تلفن همراه درحال ارسال آنتن هاي سيار براي رفع مشکل هستند.مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»