کليک/ سامسونگ بيشتر با دو سري از گوشي هاي قدرتمند خود يعني سري گلکسي و سري گلکسي نوت شناخته مي شود. به تازگي نموداري منتشر شده که ميزان فروش تمام محصولات گلکسي سامسونگ را نشان مي دهد که نتايج جالبي در خود دارد.

با توجه به شکست تاسف بار سامسونگ با گوشي گلکسي نوت ۷، پرچم دار بعدي اين شرکت که مسلما گلکسي اس ۸ نام خواهد گرفت، بايد بتواند بسيار قدرتمند در بازار ظاهر شود. اين شرکت در نظر دارد بيش از ۶۰ ميليون واحد از اين گوشي را روانه بازارهاي مختلف جهاني کند و اگر شايعاتي که در مورد اين گوشي شنيده ايم درست باشد، پس اين غول فناوري کره جنوبي ممکن است بيشترين ميزان فروش خود را تجربه کند. در حال حاضر هم اجازه دهيد نگاهي اينفوگرافيک به تاريخچه فروش گوشي هاي پرچم دار سامسونگ در بازار بياندازيم و ميزان فروش آن ها را بررسي کنيم.

تاکنون سامسونگ گلکسي اس ۴ محبوب ترين پرچم دار در ميان تمامي مدل ها بوده است.
مراسم رونمايي از سامسونگ گلکسي اس ۴ تاکنون بهترين رويدادي بود که اين شرکت برگزار کرد و در فروش مستقيم کالاي خود تاثير چشمگيري گذاشت. البته سامسونگ بيشتر با دو سري از گوشي هاي قدرتمند خود يعني سري گلکسي و سري گلکسي نوت شناخته مي شود.عرفي ديگر گوشي ها هم با اثرگذاري در فروش همراه بوده، اما اين مراسم به دلايل مختلف سامسونگ را قادر به فروش حدود ۷۰ ميليون واحد از اين گوشي کرد. سامسونگ گلکسي اس ۴ با ويژگي هايي منحصر به فرد مانند ويدئوي دوگانه و سخت افزار داخلي بهبود يافته، تبديل به محبوب ترين پرچم دار در ميان تمام گوشي هاي اين سري شد. بسياري از افراد هم موفقيت گلکسي اس ۵ را مديون اس ۴ مي دانند. در واقع، اين گوشي براي اولين بار عمر باتري را در ميان تمام گوشي هاي هوشمند بسيار افزايش داد و امکان تعويض آن را براي کاربران فراهم نمود.

در طول اين زمان، وان پلاس وان هم معرفي شد و با قيمتي بسيار پايين تر به کاربران سخت افزار داخلي بهتري را عرضه مي کرد. بنابراين سامسونگ براي فروش گلکسي اس ۵ با مشکل مواجه شد و در واقع افت فروش گوشي هاي اين شرکت از همان زمان شروع شد. البته اين افت فروش تنها به گوشي هاي وان پلاس مربوط نبود، بلکه ديگر شرکت ها هم وارد ميدان شده بودند و هر کدام سهمي از بازار داشتند. با اين وجود، سامسونگ تصميم گرفت که تکان اساسي به خط توليد سري گوشي هاي اس خود بدهد و زيبايي آن ها را دو چندان کند، که همه اين کارها منجر به ظهور اسمارت فوني به نام گلکسي اس ۶ شد. کاربران اين شرکت از حذف اسلات کارت حافظه microSD و ترکيب چنين ظرفيت کمي از باتري براي يک دستگاه که قرار بود در اين زمينه فراهم کننده انرژي بيشتري باشد، و از طرفي هم سامسونگ هزينه اضافي براي اين باتري دريافت کرده بود، انتقاد کردند.

پس از فراز نشيب هاي فراوان هم اين شرکت توانست با عرضه دو گوشي قدرتمند گلکسي اس ۷ و برادر بزرگ تر آن يعني گلکسي اس ۷ اج منتقدان و بسياري از کاربران خود را راضي کند. حالا اميدواريم که اين شرکت بتواند پرچم دار به مراتب بهتري را در سال جاري روانه بازار کند. در واقع انتظار ديگري هم از آن نمي رود، چرا که سامسونگ نام بزرگ و برند برتري است.

مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»