باشگاه خبرنگاران/ فيس بوک با فراهم کردن اينترنت رايگان براي کاربران، اطلاعات آنان را جاسوسي مي کند.

بسياري از کاربران فضاي مجازي، از اينترنت واي فاي استفاده مي کنند و همواره در مکان هاي عمومي به دنبال اينترنت مجاني هستند تا اوقات فراغت خود را با دنياي مجازي، اخبار و بازي هاي جديد پر کنند.

فيس بوک براي دسترسي راحت کاربران به اينترنت از ابزاري جديد استفاده کرده است. اين ابزار در گوشي هايي که با سيستم عامل ios کار مي کنند قابل استفاده است.

براي استفاده از اين ابزار، وقتي برنامه فيس بوک را در آيفون يا آي پد خود باز مي کنيد بر دکمه سمت راست پائين صفحه کليک کنيد که به شکل سه خط افقي است.

فهرست اکسپلورر در اين قسمت قابل مشاهده است و يکي از قسمت هاي آن "find wifi" است که بايد آن را انتخاب کنيد. با انتخاب اين قسمت، نقشه اي بر صفحه گوشي شما نمايش داده مي شود مکاني که شما در آنجا قرار داريد به رنگ آبي و مکان هايي که در آن اينترنت مجاني وجود دارد به رنگ قرمز قابل مشاهده است.

گفتني است؛ فيس بوک، با اين برنامه از مکان دقيق شما اطلاع مي يابد و از آن براي اهداف جاسوسي استفاده مي کند.

اما بايد بدانيد تنها در صورت اطلاع دقيق فيس بوک از مکان شما، قادر به استفاده از اينترنت خواهيد بود و استفاده از اين امکان براي بسياري از کاربران که مشاغل حساسي در جامعه برعهده دارند صحيح نيست و منجر به لو رفتن اطلاعات شخصي فرد مي شود.

مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»