باشگاه خبرنگاران/ دوست دوران کودکي پسر "اسامه بن لادن" حقايقي را از زندگي خصوصي وي فاش کرد.

به گزارش ديلي ميل؛ "عبدالرحمان خدر"، 34 ساله، همبازي دوران کودکي "حمزه"، پسر اسامه بن لادن، نکات جالبي را از زندگي وي فاش کرده است. به گفته عبدالرحمان، حمزه بن لادن عاشق برند آمريکايي کوکاکولا است.

عبدالرحمان سه سال با حمزه بن لادن در سکونتگاه خانواده بن لادن در شرق افغانستان بوده است. او مي‌گويد: پسر بن لادن عاشق کوکاکولا بود و به صورت مخفيانه آن را وارد سکونتگاه مي‌کرد. حمزه اطمينان داشت که نگهبان‌ها او را بازرسي نمي‌کنند.

عبدالرحمان در ادامه گفت: حمزه هميشه سعي مي‌کرد وسايلي که برايمان ممنوع بود و اجازه نداشتيم آنها را همراه داشته باشيم، با خود به داخل سکونتگاه بياورد.

عبدالرحمان که برادرش براي بيش از يک دهه در زندان گوآنتانامو به سر مي‌برد، افزود: حمزه آن زمان حدود 9 سال داشت و براي ما کوکاکولا و گاهي هم تنباکو مي‌آورد. او در حال آموزش بود و به دليل آنکه هيچ کدام از نگهبان‌ها جرات نمي‌کردند پسر بن لادن را بازرسي کنند، او هر چه مي‌خواست و ممنوع بود وارد مي‌کرد. يکي از اقلامي که پسر بن لادن خيلي دوست داشت، يخ بود. استفاده از يخ زندگي تجملاتي و لوکس محسوب مي‌شد زيرا قرار بود ما خيلي ساده زندگي کنيم.

وزارت خارجه آمريکا چندي پيش نام حمزه بن لادن را به فهرست جهاني تروريست‌ها اضافه کرد. در گزارش وزارت خارجه آمريکا آمده حمزه بن لادن جا پاي پدرش گذاشته و به القاعده پيوسته است.

"ايمن ظواهري"، رهبر کنوني القاعده، اوت 2015 با انتشار پيامي اظهار داشت حمزه بن لادن به گروه او پيوسته است. حمزه نيز در پيام صوتي جداگانه‌اي از حاميان القاعده خواست تا حملاتي را در واشنگتن، پاريس و تل‌آويو انجام دهند.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد