العالم/ روزنامه "تايمز" ادعا کرد هدف اصلي عمليات ائتلاف آمريکايي ضد داعش در نزديکي ديرالزور سوريه، دستگيري سرکرده داعش بوده است.
اين روزنامه نوشت اطلاعاتي دارد که نشان مي‌دهد هدف اصلي عمليات هلي برن روز يکشنبه آمريکا در نزديکي ديرالزور سوريه، دستگيري ابوبکر البغدادي سرکرده داعش بوده است.
سخنگوي پنتاگون نيز اعلام کرد که ائتلاف بين‌المللي ضد داعش توانسته است عملياتي "موفق" عليه سرکرده هاي داعش در نزديکي ديرالزور انجام دهد.
بنا بر گزارش اسکاي نيوز، آمريکايي ها توانسته‌ بودند تحرکات ابوبکر البغدادي را که بسيار اندک است، هنگام خروج از شهر ديرالزور و حرکت به سوي شهر رقه رصد کنند و عمليات اخير را نيز به همين دليل انجام دادند.
يکي از مقام هاي پنتاگون اواخر دسامبر گذشته ادعا کرد که با وجود تلاش نيروهاي ائتلاف بين المللي براي از ميان برداشتن ابوبکر البغدادي، سرکرده داعش، وي هنوز زنده است.
وزرات خارجه آمريکا دسامبر گذشته پاداش هرکس که اطلاعات منجر به دستگيري ابوبکر البغدادي را ارائه کند به 25ميليون دلار افزايش داد.
سال 2011 وزارت خارجه آمريکا رقم ده ميليون دلار را به اين امر اختصاص داده بود.
البغدادي از ژوئن سال 2014 که تشکيل دولت موسوم به خلافت سوريه و عراق را اعلام کرد، تنها يک بار در يک ويديوي منتشر شده از سوي داعش، ديده شده است که اين تصوير مربوط به شهر موصل عراق بود.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد